Вхід
×
Нові кейси Завершені кейси
+38 (067) 674-77-01 Замовити дзвінок

SOS

кейс № 730
Діагноз:

Аномалія розвитку судин нирок - подвоєння ниркових артерій зі здавленням обох сечоводів. Стан після ускладненої вагітності та пологів. Двосторонній уретерогідронефроз 3 ступеня. Сечоміхурово - лоханочний рефлюкс. Екстравазальна компресія (здавлювання) правого сечоводу додатковою правою нижньополюсною нирковою артерією. Екстравазальна компресія (здавлювання) лівого сечоводу додатковою лівою нижньополюсною нирковою артерією. Компресія лівого сечоводу розширеним венозним сплетінням воріт нирки і варікооваріумом. Стриктури в / з обох сечоводів. Стриктура уретри. Хронічна ниркова недостатність 1 ступеня. Вторинний хронічний рецидивуючий бактеріальний цистит, пієлонефрит. Аорто-мезентеріальна компресія лівої ниркової вени. Вторинний варікооваріум зліва. Синдром тазового венозного повнокрів'я. Артеріальна гіпертензія (періодично при затримці рідини, сечі). Спланхноптоз. Нефроптоз, цистоцеле. Ретрофлексія матки (до вагітності була антефлексіо).

Опис кейсу:

Дата народження 21.04.1986 року

Скарги на болі в поперековій області з обох сторін, особливо зліва, болі в області сечоводів (особливо при сечовипусканні), і не тільки, сечовипускання вимушене, в положенні стоячи з нахилом вперед, утруднене, переривчасте, іноді з розбризкуванням сечі при сечовипусканні, вимушене положення лежачи для заповнення сечового міхура і для зменшення тазового венозного повнокрів'я.

Стан після ускладненої вагітності і пологів (19.10.2011 року).

З 32 тижня вагітності помітила зниження кількості виділеної сечі, близько 500-700 мл на добу і з ростом плода стан погіршувався, пізніше розвинувся гідронефроз і пієлонефрит. З 34 тижнів була госпіталізована в патологію вагітних з діагнозом прегестоз (злегка затримувалася рідина і видимих ​​набряків ще не було). В реанімації проводилася інтенсивна інфузійна терапія. Вага до реанімації була 61 кг, а через 3 дні реанімації стала 69 кг. Сеча була тоді майже червоного кольору, в аналізах сечі був високий білок, еритроцити, лейкоцити. Пологи стимулювали в 37 тижнів, в пологах почалася прееклампсія середнього ступеня тяжкості. Була також травма сечівника, сечового міхура, коли після пологів вийняли катетер Фолея неправильно, близько тижня текла кров з сечівника. Сеча в сечовому міхурі не фіксується, як раніше до вагітності, є рефлюкс двосторонній. Після пологів стала виходити вся рідина, в результаті опустилися органи: дві нирки, сечовий міхур, і інші органи, матка поміняла положення з нормального в ретрофлексіо.

Після пологів, коли пацієнтка перебуває у вертикальному положенні, то сеча відходить невеликими порціями і при цьому сильні розпираючі болі в попереку, відчуття тяжкості в тазу. А коли лягає в горизонтальне положення, то порції сечі набагато більше відходять і сечі так легше дійти до сечового міхура, проходить відчуття тяжкості в тазу. За 2-3 години лежання може відійти від 500 до 850 мл сечі і порції сечі великі, у порівнянні з перебуванням у вертикальному положенні. Розвиваються постійні хронічні цистити і пієлонефрити з січня 2015 р, як тільки затримується сеча, через що пацієнтка часто вживає протимікробні препарати, антибіотики і виникає резистентність до препаратів. До вагітності було все нормально зі сторони урології та нефрології, не було ніяких запальних захворювань нирок та іншого, збереглися амбулаторні карти з народження, підтверджуючі це.

Після пологів  матка поміняла положення – з антефлексіо стала ретрофлексіо. При проведенні цистоскопії виявлено деформований сечовий міхур; утруднене сечовипускання, переривчасте (рефлюкс є), цистоцеле. До вагітності артеріальний  тиск був 120/80 мм рт.ст., а після пологів стало 90/60 мм рт.ст. Періодично спостерігаються підйоми артеріального тиску на тлі затримки рідини, порушення відтоку і виходу сечі.

31 серпня 2014 року була виконана операція зі стентування лівої ниркової вени. Але ретроградний кровотік по лівій яєчникової вені все одно зберігається і здавлюється лівий сечовід.

Супутні захворювання - Хронічний дуоденіт. Респіраторний синдром (зі сторони серця). ЕхоКС від 04.12.2015: Мінімальний ПМК з регургітацією на рівні стулок. Невелика трикуспідальна недостатність. Кровотік в черевній аорті пульсуючий. Короткозорість -3,5-4 діоптрія.

 

 

Побажання пацієнтки -  консультація уролога, судинного хірурга + проведення операції для збереження функції нирок.

кейс № 729
Діагноз:

Анапластична великоклітинна лімфома

Опис кейсу:

Дата народження - 22.03.1985 року.

Скарги і симптоми: болі в лівій пахвовій області, подібні до тих, від яких пацієнтка страждала на початку захворювання. Напруга і тривога.

Фізикальний огляд: Стан пацієнтки стабільний.

1. Визначаються глибокі виразкова рана в лівій пахвовій області без ознак інфікування.

2. Визначається явна пухлина над лівим грудним м'язом.

3. Неможливо пропальпувати лімфовузли в лівій пахвовій області через рани і хворобливу ​​чутливость.

4. Інші патологічні особливості не визначаються.

Лабораторні дослідження:

Загальний аналіз крові (08.12.2015) - гемоглобін - 92 г/л, гематокрит - 27,5%, тромбоцити - 196 * 109/л, лейкоцити - 4,4 * 109/л.

Біохімічний аналіз крові (08.12.2015) - калій - 3,4 ммоль/л, натрій - 140 ммоль/л, креатинін - 0,4 мг/дл, хлор - 107 ммоль/л, глюкоза - 69 ммоль/л, амілаза - 46 Од/л, АсАТ - 9 Од/л. (Результати зроблені ізраїльською лабораторією).

ПЕТ-КТ від 29.11.2015: негативна динаміка: нові лімфовузли в лівій пахвовій області, включаючи ретрокавальні і внутрігрудні лімфатичні вузли, крім того, інфільтраційні зміни в шкірі.

Патогістологія (16.06.2015): Анапластична великоклітинна лімфома. Клітини позитивно реагують на LCA, CD30, CD43, EMA, індекс Ki-67 - близько 80%. Клітини негативно реагують на СК, S-100, Mart - 1, CD10, CD 79a, CD3, CD20, bcl6, CD138. CD4, CD8 також негативні. ALK - 1 слабо забарвлює цитоплазму, але не ядра, ми думаємо, що результат позитивний.

Результати дослідження кісткового мозку (19.06.2015): для консультації отримано чотири (4) слайди з пробами кісткового мозку (номер 12824) і один (1) парафіновий блок. Результати патологічного дослідження і висновок:

Повторна трепанобіопсія кісткового мозку показує нормоклітинний реактивний кістковий мозок без ознак залучення в патологічний процес.

Пацієнтка з анапластичною великоклітинною лімфомою близько місяця тому пройшла шостий (останній) курс хіміотерапії за схемою CHOP.

На даний момент отримує лікування:

Перорально (Зофран) 4 мг X 1р./день
Підшкірно -  Еноксапарин (Клексан) 40 мг X 1р./день
Перорально - Езомепразол (Нексіум) 40 мг X 1р./день
Сироп Оксикодон 5 мг X 1р. /день
Перорально Ністатин 1 мл x 4 рази на день

Були дані рекомендації - почати лікування препаратом Salvage за схемою ICE. Якщо реакція буде позитивною, провести пересадку кісткового мозку.

Побажання пацієнтки

Пацієнтка пройшла хіміотерапію в Ізраїлі і для продовження обстеження і лікування шукає іншу клініку.

×
×