Вхід
×
Нові кейси Завершені кейси
+38 (067) 674-77-01 Замовити дзвінок
кейс № 736
Діагноз:

Діагноз – залишкові явища перенесеного порушення мозкового кровообігу   ( 2008 р.) - спонтанного внутрішньомозкового крововиливу в праву скроневу ділянку з проривом в лікворні простори. Постгеморагічна лікворна кіста правої лобної ділянки без об'ємної дії. Лівобічний геміпарез. Симптоматична епілепсія. Недорозвиток мови ІІ ст. Кіфосколіотична постава.

Опис кейсу:

Дата народження – 08.09.2008 року

 

Скарги на міоклонічні судоми, які проявляються в нічний час, неспокій вночі, порушену ходу, емоційну лабільність.

 

Дитина від ІІ термінових пологів, які протікали без ускладнень. Виписана з пологового будинку на 3-й день. В 2-х місячному віці у дитини мати відмітила підвищення температури тіла та блювоту, судоми. Після обстеження було запідозрено об'ємний процес в головноу мозку, були явища внутрішньочерепної гіпертензії та вогнищева неврологічна симптоматика. В динаміці на КТ, МРТ – крововилив, резорбція крововиливу.

 

Виставлено клінічний діагноз – спонтанний внутрішньомозковий крововилив в праву лобну та скроневу частку головного мозку з проривом в лікворні простори. Лікворна кіста правої лобної частки головного мозку без об'ємної дії. Лікворна порожнина в правій лобній частці була дренована.

 

Приймає депакін, гідазепам. Періодично проходять реабілітацію.

 

Неврологічний статус на даний момент – свідомість збережена, контакту доступна. Емоційно розгальмована. Хода геміпаретична; при ході – внутрішня ротація лівої стопи. Постава порушена. Самообслуговування – їсть, одягається самостійно. Сухожилкові рефлекси - D>S з рук та нижніх кінцівок.

 

На ЕЕГ - при ЕЕГ - моніторингу нічного сну виявлена реґіонарна епілептиформна активність ( часті, поодинокі та серійні спайки із сповільненням активності) в передньоскроневій ділянці справа з періодичним поширенням в праву центральну ділянку. Епілептиформна активність реєструється у всіх стадіях сну. Фізіологічні патерни виражені задовільно ( краще в лівій півкулі). Циклічність ЕЕГ – фаз сну не порушені.

 

На МРТ головного мозку ( 06. 07. 2015 року) – в правій лобній області визначається лікворна порожнина неправильної форми з чіткими контурами розмірами 9,2 * 5,2 * 6,5 см, яка з'єднується з переднім рогом правого бокового шлуночка. Задні відділи правого бокового шлуночка розширені до 1,9 см. На всьомурешта протязі шлуночки головного мозку не змінені. Помірно розширена порожнина Vergae. Дозаду від лікворної порожнини мозкова речовина верхньої скроневої задньолобної області зменшена в об'ємі, МР – сигнал від неї неоднорідний, гіперінтенсивний на Т2ВІ, гіпоінтенсивний на Т1ВІ, в його проекції відмічаються множинні ділянки енцефаломаляції. Аналогічні зміни на ділянці протяжністю до 2,3 см спостерігаються в медіальних відділах поясної звивини зліва. Мозолисте тіло чітко прослідковується лише в задніх відділах корпусу та стоншеного валика. Зорові нерви, хіазма, гіпофіз, стовбурові відділи, мозочок без вогнищевих змін. Формування серединної лінії не зміщені.

 

Висновок – МР – ознаки деструктивних змін  в головному мозку внаслідок перенесеного внутрішньомозкового крововиливу. Стан після дренування лікворної кісти.

 

Побажання батьків - якісне проведення діагностики, консультація невролога та нейрохірурга

×
×