Вхід
×
Нові кейси Завершені кейси
+38 (067) 674-77-01 Замовити дзвінок
кейс № 726
Діагноз:

Наслідки перенесеної нейроінфекції - енцефаліт (2008 рік) у вигляді нижнього легкого млявого парапарезу, психоорганічного синдрому, симптоматичної епілепсії - приступи генералізованих клоніко - тонічних судом.

Гіперметропія слабкого ступеня обох очей.

Опис кейсу:

Дитині 7,5 років.

Скарги на наростання частоти судом, відсутність мови, порушення поведінки, падіння при ходьбі. Судоми протягом останніх 6 місяців - рідко. Антиепілептичну терапію не отримує через побічну дію у вигляді атаксії, гіперсонливості, блювоти.

Дитина народилася від ІІ вагітності, яка протікала на фоні загрози переривання в 7-8 тижнів, ГРВІ в 20-21 тижнів, 40 тижнів. В пологах - одноразове туге обвиття пуповиною навколо шиї плода. Стан дитини погіршився на другу добу життя - у вигляді явищ дихальної недостатності, судом. У реанімаційному відділенні діагностовано вроджену пневмонію, проведено дослідження ліквору - без патологічних змін.  Виписаний з покращенням. Повторно в 2 місяці лікувався з приводу двобічної пневмонії.

У 2008 році протягом 1 місяця знаходився у лікарні з діагнозом: Хронічний в"ялопротікаючий неіндентифікований, ймовірно специфічної етіології, енцефаліт з розвитком компенсованої гідроцефалії, нижнього парапарезу. При обстеженні ( ПЛР ліквору) -  ДНК цитомегаловірусу, герпесу І та ІІ типу - не виявлено.

Неврологічний статус на даний момент:   

ЧМІ - очні щілини симетричні, фотореакції жваві. Мова лепітна. Рухова і рефлекторна сфера: активні рухи не обмежені. М"язовий тонус з тенденцією до гіпотонії. Вербального контакту немає. Сухожилкові та периостальні рефлекси з рук D=S, жваві, з ніг D=S, торпідні. Чутлива сфера не порушена. Пат. знаки - відсутні. Симптоми натягу від"ємні. Вегетативна нервова система: дермографізм ранній, білий. Функція тазових органів не порушена, навики охайності відсутні.

Потребує постійної стороньої допомоги при виконанні функцій самообслуговування (їсть, п"є, ходить з сторонньою допомогою), повністю залежний від мами.

Побажання батьків: - консультація невролога, нейрохірурга ( при потребі інших спеціалістів)

- обстеження дитини

- визначення необхідності медикаментозного лікування

- основне завдання - покращити психо - моторний розвиток дитини

Бюджетний кейс.

×
×