Вхід
×
Нові кейси Завершені кейси
+38 (067) 674-77-01 Замовити дзвінок

Неврологія Нейрохірургія

кейс №743
Діагноз:

Вроджені вади розвитку. Кавернозна трансформація ворітної вени. Портальна гіпертензія, допечінкова форма
Варикозне розширення вен стравоходу II ст., Шлунка І ст.
Ерозивно гастропатія. Застійна дуденопатія.
Після ендоскопічного лігування варикозно-розширених вен стравоходу.
Спленомегалія. Гіперспленізм. Після решунтування (07.06.16).
Вроджені вади розвитку судин головного мозку. Аневризма вени Галена.
Оклюзійна гідроцефалія. СПО.
Астенічний синдром. Змішаний тремор.

Опис кейсу:

18.04.19 езофагогастродуоденоскопія №. 849-850 0,9 см в. Стравохід вільно прохідний. Серцеві отвори 34 см, повністю закриті. На площі 17-34 см візуалізуються лінійні, вузликові варикозні вени, які частково зменшуються при інсуфляції. Слизова оболонка над венами з судинними судинами в нижній частині. Візуалізуються шрами від попередньої перев'язки. У голодному шлунку помірна кількість секрету з домішками жовчі в невеликій кількості. У підкардіальному отворі невеликої кривизни візуалізуються фрагменти варикозної хвороби діаметром 0,3 - 0,4 см, які є продовженням вен стравоходу. Слизова оболонка шлунка гіперемована, набрякла. В області тіла та передсердя плоскі поверхневі ерозії без фібрину. Слизова оболонка дванадцятипалої кишки набрякла, гіперемована. На варикозному відділі стравоходу зроблено 4 лігатури по спіралі, без ускладнень.

кейс №741
Діагноз:

Кінцева стадія захворювання нирок (ХНН), хронічний пієлонефрит, двосторонній гідронефроз – уретерогідронефроз.

Cупутні захворювання: надзвичайно високий рівень креатинина, асцит, нефрит, нейрогенний сечовий міхур, калькульозний холецистит, спленомегалія, віцероптоз, хронічний панкреатит в фазі загострення - некротичний панкреатит, артеріальна гіпертензія, важка анемія, кіста підшлункової залози.

Опис кейсу:

У чоловіка (25 років) - вроджена хвороба нирок.

Через порушення функції нирок інші органи не функціонують, а підшлункова залоза і сечовий міхур виявляються в поганому стані. Лікарі стверджують, що перед трансплантацією нирки необхідне лікування інших органів (підшлункової залози та сечового міхура).

У 2017 році проведено лапароскопію правого пієлоретрального сегмента.

Погіршення здоров'я відбулося восени 2018 року. Відмічає слабкість, нестабільність артеріального тиску.

12.11.2018 – виконана операція – Формування артеріо-венозної фістули в н/3 лівого передпліччя. Післяопераційний період без особливостей.

10.12.2018 – хворому виконано постановку діалізного катетера. З грудня 2018 року він регулярно (тричі на тиждень) відвідує сеанси гемодіалізу.

Ситуація не покращується. Стає ще гірше.

кейс №740
Діагноз:

Остеохондроз, спондилоартроз, спондильоз деформації грудного відділу хребта.

Супутні захворювання: Медіолатеральна окостеніла грижа диска хребта Th9-Th10 з дуральним мішком і компресією спинного мозку. Мієлопатія грудної області. Нижня млява параплегія. Функціональні порушення органів малого тазу. Нейрогенний сечовий міхур. Хронічний пієлонефрит.

Опис кейсу:

Скарги на віддалену дію: слабкість і оніміння ніг (більш виражена в правій нозі). За інформацією, наданою пацієнтом, відомо, що спостерігається помірний біль в грудному відділі хребта протягом приблизно 3 років. Слабкість ноги з'явилася в грудні 2017 року. Консервативне лікування не було ефективним.

Клінічні висновки: пацієнт повністю усвідомлює (15 балів за шкалою Comgala Глазго - GCS). Учні D = S. Обличчя симетричне. Збережені активні рухи і відчуття верхніх кінцівок. М'язова сила ніг дещо зменшилася (більше виражена в правій нозі). Нижній млявий парапарез помірно виражений. Амбуляція частково порушена. Згідно з результатами МРТ поперекового відділу хребта (проведеного 24/3/18) є докази середньої латеральної грижі диска хребта Th9-Th10 з деформацією дурального мішка, звуженням хребта 3 мм і стисненням спинного мозку з підвищеною інтенсивністю місцевого сигналу через мієлопатії. Проводяться електрокардіографія (ЕКГ) та рентгенологічне дослідження грудної клітки. Консультація лікаря.

Після клінічного спостереження, яке було проведено 06.04.2018 рр., Пацієнту була виконана операція: часткове медіолатеральне видалення грижі Th9-Th10 з лівим посттралатеральним підходом. У пацієнтки спостерігаються посилені післяопераційні прояви мієлопатії, включаючи нижню мляву параплегію, двосторонню анестезію відчуттів поверхневих типів на рівні дерматом Th9. Функціональні порушення органів малого тазу, включаючи мимовільне сечовипускання. У зв'язку з наявністю окостенілої жовтої зв'язки (хребта) та осифікованих залишків грижових дисків Th9-Th10 спинномозкової дихальної системи, була проведена подальша комп'ютерна томографія грудного відділу 07.04.2018 р., Декомпресивна Th1-Th10 ламінектомія була виконана 07.04.2018. Консервативне лікування (медикаменти та кінетотерапія) продовжено в нейрохірургічному відділенні. Досі спостерігається параплегія нижніх кінцівок. Двостороння анестезія відчуттів поверхневих типів на рівні дерматом Th9. Елементи глибокого відчуття дерматоми Th9 з лівого боку.. Виявлено функціональні порушення органів малого тазу, включаючи мимовільне сечовипускання. Загоєння хірургічної рани першим натягом. Консультація з урологом. Надано лікування клінічних загострень пієлонефриту. Результати обстеження грудної МРТ від 24.04.2014 р. Показали ознаки декомпресійної ламінектомії Th9-Th10, мієлопатії, кісткового фрагмента на передній поверхні дурального мішка (переднезадній розмір - 3 мм, сагітальний розмір - 9 мм) з м'яким стиском дурального мішка. Переднезадній діаметр спинного мозку на рівні найбільш важкого стенозу до 6 мм.

кейс №739
Діагноз:

Симптоматична епілепсія з частими поліморфними епінападами резистентними до терапії.

Супутній діагноз: вторинна мікроцефалія. Спастичний тетрапарез. Стан після перенесеної операції з приводу атрезії жовчовивідних шляхів. Гіпохромна анемія середнього ступеня тяжкості, змішаного генезу.

Опис кейсу:

Скарги на глибоку затримку в стато-кінетичному розвитку - не сидить, не стоїть, погано утримує голову, часті епінапади резистентні до терапії. Навички самообслуговування з повною допомогою.

Анамнез: Від 1 вагітності 1 пологи Маса при народженні 3000, шляхом кесаревого розтину, ВПН з приводу затяжного жовтяниці, консультована в ОХМАДИТ. У 5 місяців оперована з приводу атрезії жовчовивідних шляхів, в липні 2014 оперативне втручання ВВС, в жовтні 2014 року подружжя у Італії, прооперована з приводу хр.Субдуральніх гематом, на Д обліку у невролога, інвалід з дитинства.

кейс №738
Діагноз:

Хвороба "Моя-Моя". Супутні захворювання: епілепсія, геміплегія, дисфазія(після інсульту). 

Опис кейсу:

Дитина була здорова до 31.03.2018, коли в неї підвищилась температура, у зв'язку з чим вона отримала жарознижуючий препарат. На наступний день, 01.04.2018, було помічено затьмарену свідомість та сонливість. 02.04.2018 стан погіршився, з'явилися порушення мовлення і правосторонній геміпарез.
Пацієнтка була госпіталізована в лікарню за місцем проживання, де у зв'язку із появою судом і, найбільш ймовірно - епілептичним станом, була покладена у відділ інтенсивної терапії. Там дівчинка була під наркозом та інтубована. 
КТ знайшла ділянку зниженої щільності в лівій скроневій області.
Була виконана люмбальна пункція. По словам мами, ознаки герпесу не були виявлені.
Пацієнтка займається фізіотерапією, відзначається явне покращення мовлення и правостороннього геміпареза.
У зв'язку з клонічними судомними нападами із закиданням голови и згинанням рук дівчинка почала приймати протиепілептичні препарати. Схожі приступи спостерігаються 3 рази в неділю. На даний момент вона приймає препарати Kepra і Tegretol.
За результатом МРТ - сканування, зробленого 27 вересня 2018 та 20 червня 2018, спостерігається з двох сторін в сонних артеріях хвороба Моя-Моя, більш виражена зліва. Відмічається велике ураження тімянної, скроневої та затилкової зон кори зліва. Також спостерігається ішемічне ураження лобної зони зправа.
Нема значних змін між перевірками.

РЕКОМЕНДУЄТЬСЯ АНГІОГРАФІЯ І КЛІНІЧНЕ ОБСТЕЖЕННЯ ДЛЯ ВИЗНАЧЕННЯ МОЖЛИВОСТІ ВИКОНАННЯ РЕВАСКУЛЯРИЗАЦІЇ.


Дата народження - 28.10.2008

кейс № 736
Діагноз:

Діагноз – залишкові явища перенесеного порушення мозкового кровообігу   ( 2008 р.) - спонтанного внутрішньомозкового крововиливу в праву скроневу ділянку з проривом в лікворні простори. Постгеморагічна лікворна кіста правої лобної ділянки без об'ємної дії. Лівобічний геміпарез. Симптоматична епілепсія. Недорозвиток мови ІІ ст. Кіфосколіотична постава.

Опис кейсу:

Дата народження – 08.09.2008 року

 

Скарги на міоклонічні судоми, які проявляються в нічний час, неспокій вночі, порушену ходу, емоційну лабільність.

 

Дитина від ІІ термінових пологів, які протікали без ускладнень. Виписана з пологового будинку на 3-й день. В 2-х місячному віці у дитини мати відмітила підвищення температури тіла та блювоту, судоми. Після обстеження було запідозрено об'ємний процес в головноу мозку, були явища внутрішньочерепної гіпертензії та вогнищева неврологічна симптоматика. В динаміці на КТ, МРТ – крововилив, резорбція крововиливу.

 

Виставлено клінічний діагноз – спонтанний внутрішньомозковий крововилив в праву лобну та скроневу частку головного мозку з проривом в лікворні простори. Лікворна кіста правої лобної частки головного мозку без об'ємної дії. Лікворна порожнина в правій лобній частці була дренована.

 

Приймає депакін, гідазепам. Періодично проходять реабілітацію.

 

Неврологічний статус на даний момент – свідомість збережена, контакту доступна. Емоційно розгальмована. Хода геміпаретична; при ході – внутрішня ротація лівої стопи. Постава порушена. Самообслуговування – їсть, одягається самостійно. Сухожилкові рефлекси - D>S з рук та нижніх кінцівок.

 

На ЕЕГ - при ЕЕГ - моніторингу нічного сну виявлена реґіонарна епілептиформна активність ( часті, поодинокі та серійні спайки із сповільненням активності) в передньоскроневій ділянці справа з періодичним поширенням в праву центральну ділянку. Епілептиформна активність реєструється у всіх стадіях сну. Фізіологічні патерни виражені задовільно ( краще в лівій півкулі). Циклічність ЕЕГ – фаз сну не порушені.

 

На МРТ головного мозку ( 06. 07. 2015 року) – в правій лобній області визначається лікворна порожнина неправильної форми з чіткими контурами розмірами 9,2 * 5,2 * 6,5 см, яка з'єднується з переднім рогом правого бокового шлуночка. Задні відділи правого бокового шлуночка розширені до 1,9 см. На всьомурешта протязі шлуночки головного мозку не змінені. Помірно розширена порожнина Vergae. Дозаду від лікворної порожнини мозкова речовина верхньої скроневої задньолобної області зменшена в об'ємі, МР – сигнал від неї неоднорідний, гіперінтенсивний на Т2ВІ, гіпоінтенсивний на Т1ВІ, в його проекції відмічаються множинні ділянки енцефаломаляції. Аналогічні зміни на ділянці протяжністю до 2,3 см спостерігаються в медіальних відділах поясної звивини зліва. Мозолисте тіло чітко прослідковується лише в задніх відділах корпусу та стоншеного валика. Зорові нерви, хіазма, гіпофіз, стовбурові відділи, мозочок без вогнищевих змін. Формування серединної лінії не зміщені.

 

Висновок – МР – ознаки деструктивних змін  в головному мозку внаслідок перенесеного внутрішньомозкового крововиливу. Стан після дренування лікворної кісти.

 

Побажання батьків - якісне проведення діагностики, консультація невролога та нейрохірурга

кейс № 733
Діагноз:

Прогресуючий кіфоз грудного відділу хребта. Хвороба Шейермана - Мау. Деформація тулуба. Больовий синдром.

Супутні захворювання - стеноз легеневої артерії  І ст. ( 15 мм рт.ст. )

Опис кейсу:

Дата народження - 20.01.2002 року

 

 

Хвороба почала прогресувати два роки тому. Зараз йде загострення больового синдрому.

 

 

Побажання батьків пацієнтки - проведення оперативного втручання.

кейс № 726
Діагноз:

Наслідки перенесеної нейроінфекції - енцефаліт (2008 рік) у вигляді нижнього легкого млявого парапарезу, психоорганічного синдрому, симптоматичної епілепсії - приступи генералізованих клоніко - тонічних судом.

Гіперметропія слабкого ступеня обох очей.

Опис кейсу:

Дитині 7,5 років.

Скарги на наростання частоти судом, відсутність мови, порушення поведінки, падіння при ходьбі. Судоми протягом останніх 6 місяців - рідко. Антиепілептичну терапію не отримує через побічну дію у вигляді атаксії, гіперсонливості, блювоти.

Дитина народилася від ІІ вагітності, яка протікала на фоні загрози переривання в 7-8 тижнів, ГРВІ в 20-21 тижнів, 40 тижнів. В пологах - одноразове туге обвиття пуповиною навколо шиї плода. Стан дитини погіршився на другу добу життя - у вигляді явищ дихальної недостатності, судом. У реанімаційному відділенні діагностовано вроджену пневмонію, проведено дослідження ліквору - без патологічних змін.  Виписаний з покращенням. Повторно в 2 місяці лікувався з приводу двобічної пневмонії.

У 2008 році протягом 1 місяця знаходився у лікарні з діагнозом: Хронічний в"ялопротікаючий неіндентифікований, ймовірно специфічної етіології, енцефаліт з розвитком компенсованої гідроцефалії, нижнього парапарезу. При обстеженні ( ПЛР ліквору) -  ДНК цитомегаловірусу, герпесу І та ІІ типу - не виявлено.

Неврологічний статус на даний момент:   

ЧМІ - очні щілини симетричні, фотореакції жваві. Мова лепітна. Рухова і рефлекторна сфера: активні рухи не обмежені. М"язовий тонус з тенденцією до гіпотонії. Вербального контакту немає. Сухожилкові та периостальні рефлекси з рук D=S, жваві, з ніг D=S, торпідні. Чутлива сфера не порушена. Пат. знаки - відсутні. Симптоми натягу від"ємні. Вегетативна нервова система: дермографізм ранній, білий. Функція тазових органів не порушена, навики охайності відсутні.

Потребує постійної стороньої допомоги при виконанні функцій самообслуговування (їсть, п"є, ходить з сторонньою допомогою), повністю залежний від мами.

Побажання батьків: - консультація невролога, нейрохірурга ( при потребі інших спеціалістів)

- обстеження дитини

- визначення необхідності медикаментозного лікування

- основне завдання - покращити психо - моторний розвиток дитини

Бюджетний кейс.

кейс № 725
Діагноз:

Епілетична енцефалопатія з частими терапевтично-резистентними поліморфними епіприступами ( парціальні міоклонічні, тоніко-клонічні приступи, парціальні тонічні - синдром Леннокса - Гасто) у дитини з вродженою аномалією головного мозку: гіпоплазія мозолистого тіла. Спастичний тетрапарез, більше справа із стійким помірно вираженим порушенням функції, затримка психо- мовного розвитку.

Опис кейсу:

Дитина від 3-ої вагітності, 3-х термінових пологів, що протікали без ускладнень. Маса дитини при народженні - 3500 г. На 4 - й день життя у дитини розпочалися неоатальні судоми. Консультована в ОХМАТДИТ (м. Київ). З медикаментів отримує сабріл, клоназепам. НЕВРОЛОГІЧНИЙ СТАТУС : продуктивний контакт відсутній, мікроцефальна форма черепа з уплощеною асиметричною потилицею, горизонтальний ністагм, м"язовий тонус дифузно знижений з відносним гіпертонусом екстензорів стоп, високі колінні рефлекси з розширенням рефлексогенної зони, клонуси стоп, с-м Бабінського з двох сторін. Дитина самостійно не стоїть та не сидить.

кейс № 724
Діагноз:

Вроджена вада розвитку головного мозку - агенезія мозолистого тіла, внутрішня оклюзійна гідроцефалія у стадії субкомпенсації, нижній спастичний парапарез. Помірна розумова відсталість, недорозвиток мови ІІ ст. Розлади психологічного розвитку.Симптоматична епілепсія.

Опис кейсу:

Дитині 11 років. Відразу після народження у дитини спостерігалися тоніко -клонічні судоми (лівої ручки, мімічної мускулатури) і дихальні розлади (на ШВЛ - 13 днів) .В 2 - х місячному віці дитина консультована в Інституті Нейрохірургії (Київ) - виставлено д/з Субкомпенсована гідроцефалія після перенесеного ВШК на тлі важкого ураження ЦНС гіпоксично - ішемічного ґенезу. Дитина почала перевертатися з боку на бік в 10 місяців, повзати і самостійно сідати з 1 року 2 місяців, самостійно ходить з 1 року 11 місяців, перші слова з 1 року 5 місяців. У 7 років у дитини відновилися судоми (протиепілептична терапія). У 2014 році судоми спостерігалися 1 раз на 2-3 місяці тривалістю 1 - 3 хвилини (купувались без медикаментів). Зараз 1 рік як судом немає. НЕВРОЛОГІЧНИЙ СТАТУС: при огляді є рухові мімічні дії. Обвід голови - 55 см. Форма голови - гідроцефалічна.Спастико - паретична хода. М'язовий тонус дистонічний з гіпотонією тулуба і гіпертонусом в дистальних відділах нижніх кінцівок, більше зліва. Сухожильні і періостальні рефлекси підвищені з рук D> S, високі, швидко згасають з нижніх кінцівок ,S> D. Спонтанний симптом Бабінського, який викликається з обох сторін. Координаційні проби не виконує. Комунікація малорозвинена. Навички охайності вночі присутні, вдень - не завжди присутні. Прості команди розуміє і може виконувати. Каже окремі слова, грається; загальмований; увага швидко виснажується. Емоції нестабільні, метеозалежний. Збіжна неакомодаційна косина ліворуч, нестабільна гіперсалівація.

Побажання батьків: - консультація невролога, нейрохірурга, логопеда ( при потребі інших спеціалістів)

- обстеження дитини

- визначення необхідності медикаментозного лікування

- визначення ключових моментів реабілітації та відновного лікування дитини

- основне завдання - покращити психо - моторний розвиток дитини

Бюджетний кейс.

кейс № 723
Діагноз:

Злоякісна пухлина основи черепа (краніо - фасціальна гемангіоперицитома) з екстра- та інтракраніальним розповсюдженням (клиновидна пазуха, решітчаста кістка, верхньощелепна пазуха)

Опис кейсу:

Хворіє з 2008 року, відколи з"явилися скарги на головний біль та невмотивовані приступи роздратування. Діагностовано пухлину основи черепа. 02.07.08 була проведена операція - часткове видалення позамозкової пухлини передньої черепної ямки справа.Під час проведення операції розвинулася масивна паренхіматозна кровотеча з судин пухлини. На фоні вираженої кровотечі і порушення гемодинаміки операція була зупинена. Після стабілізації стану 22.07.08 виконана повторна операція - тотальне видалення позамозкової пухлини передньої черепної ямки справа. Дані гістологічного дослідження: анапластична гемангіоперицитарна менінгіома з обширними ділянками некрозу. Згодом на МРТ було виявлено, що ріст пухлини продовжується. 06.04.2011 року, у зв"язку з цим зроблено повторну операцію. 12.12.2014 року була проведена ще одна операція - субтотальне видалення позамозкової пухлини передньої черепної ямки справа.Променева терапія застосовувалася в 2011 році - без бажаного ефекту.

×
×