Вхід
×
Нові кейси Завершені кейси
+38 (067) 674-77-01 Замовити дзвінок
кейс №743
Діагноз:

Вроджені вади розвитку. Кавернозна трансформація ворітної вени. Портальна гіпертензія, допечінкова форма
Варикозне розширення вен стравоходу II ст., Шлунка І ст.
Ерозивно гастропатія. Застійна дуденопатія.
Після ендоскопічного лігування варикозно-розширених вен стравоходу.
Спленомегалія. Гіперспленізм. Після решунтування (07.06.16).
Вроджені вади розвитку судин головного мозку. Аневризма вени Галена.
Оклюзійна гідроцефалія. СПО.
Астенічний синдром. Змішаний тремор.

Опис кейсу:

18.04.19 езофагогастродуоденоскопія №. 849-850 0,9 см в. Стравохід вільно прохідний. Серцеві отвори 34 см, повністю закриті. На площі 17-34 см візуалізуються лінійні, вузликові варикозні вени, які частково зменшуються при інсуфляції. Слизова оболонка над венами з судинними судинами в нижній частині. Візуалізуються шрами від попередньої перев'язки. У голодному шлунку помірна кількість секрету з домішками жовчі в невеликій кількості. У підкардіальному отворі невеликої кривизни візуалізуються фрагменти варикозної хвороби діаметром 0,3 - 0,4 см, які є продовженням вен стравоходу. Слизова оболонка шлунка гіперемована, набрякла. В області тіла та передсердя плоскі поверхневі ерозії без фібрину. Слизова оболонка дванадцятипалої кишки набрякла, гіперемована. На варикозному відділі стравоходу зроблено 4 лігатури по спіралі, без ускладнень.

кейс №742
Діагноз:

Мр ознаки остеохондропатії головки правої стегнової кістки (хвороба Пертеса), ІІІ-ІV стадія, помірно вираженого синовіту правого тазостегнового суглоба.

Опис кейсу:

На рентгенограмах (від 27.03.2019) правого тазостегнового суглоба голівка стегнової кістки уплощена і деформована (вторинна деформація внаслідок осьового навантаження), лінії Шентона справа має переривчасту неправильну дугу (підвивих шийки правої стегнової кістки). Рентгенівська суглобова щілина розширена (розширення суглобового простору), виражений субхондральний склероз замикальної пластини суглобової поверхні даху вертлюжної западини. У голівці правої стегнової кістки визначається кістковидного просвітлення зі склеротичних обідком, без чітких контурів виходить на контур (зона резорбції дещо неоднорідна, даних про перифокальною розробці ніхто не почув). Справа в проекції асиметричного малого вертлюга відзначається кістковий екзостоз (п / о зміни).


На серії МР томограм (від 27.03.2019) суглобова поверхня головки правої стегнової кістки в центральних відділах уплощена, субхондрально на даному рівні визначається фрагмент гіпоінтенсивного МР сигналу на Т1 ВІ розмірами 0,9х0,8х0,5 см, обмежений від основної кістки обідком підвищеного МР сигналу. У порівнянні з МРТ від 03.10.2018 р контури фрагмента стали більш окреслені. У порожнині правого тазостегнового суглоба визначається помірне скупчення рідини. Вертлюжної западини і їх хрящові губи не змінені. Суглобові порожнини нормальної ширини. Суглобовий хрящ лівої головки стегнової кістки не змінений. Вогнищевих патологічних змін інтенсивності МР сигналу від структури кісток таза на видимому протязі не виявлено. Даних за наявність патологічних змін інтенсивності МР сигналу в м'язах на видимому протязі не виявлено.

кейс №741
Діагноз:

Кінцева стадія захворювання нирок (ХНН), хронічний пієлонефрит, двосторонній гідронефроз – уретерогідронефроз.

Cупутні захворювання: надзвичайно високий рівень креатинина, асцит, нефрит, нейрогенний сечовий міхур, калькульозний холецистит, спленомегалія, віцероптоз, хронічний панкреатит в фазі загострення - некротичний панкреатит, артеріальна гіпертензія, важка анемія, кіста підшлункової залози.

Опис кейсу:

У чоловіка (25 років) - вроджена хвороба нирок.

Через порушення функції нирок інші органи не функціонують, а підшлункова залоза і сечовий міхур виявляються в поганому стані. Лікарі стверджують, що перед трансплантацією нирки необхідне лікування інших органів (підшлункової залози та сечового міхура).

У 2017 році проведено лапароскопію правого пієлоретрального сегмента.

Погіршення здоров'я відбулося восени 2018 року. Відмічає слабкість, нестабільність артеріального тиску.

12.11.2018 – виконана операція – Формування артеріо-венозної фістули в н/3 лівого передпліччя. Післяопераційний період без особливостей.

10.12.2018 – хворому виконано постановку діалізного катетера. З грудня 2018 року він регулярно (тричі на тиждень) відвідує сеанси гемодіалізу.

Ситуація не покращується. Стає ще гірше.

кейс №740
Діагноз:

Остеохондроз, спондилоартроз, спондильоз деформації грудного відділу хребта.

Супутні захворювання: Медіолатеральна окостеніла грижа диска хребта Th9-Th10 з дуральним мішком і компресією спинного мозку. Мієлопатія грудної області. Нижня млява параплегія. Функціональні порушення органів малого тазу. Нейрогенний сечовий міхур. Хронічний пієлонефрит.

Опис кейсу:

Скарги на віддалену дію: слабкість і оніміння ніг (більш виражена в правій нозі). За інформацією, наданою пацієнтом, відомо, що спостерігається помірний біль в грудному відділі хребта протягом приблизно 3 років. Слабкість ноги з'явилася в грудні 2017 року. Консервативне лікування не було ефективним.

Клінічні висновки: пацієнт повністю усвідомлює (15 балів за шкалою Comgala Глазго - GCS). Учні D = S. Обличчя симетричне. Збережені активні рухи і відчуття верхніх кінцівок. М'язова сила ніг дещо зменшилася (більше виражена в правій нозі). Нижній млявий парапарез помірно виражений. Амбуляція частково порушена. Згідно з результатами МРТ поперекового відділу хребта (проведеного 24/3/18) є докази середньої латеральної грижі диска хребта Th9-Th10 з деформацією дурального мішка, звуженням хребта 3 мм і стисненням спинного мозку з підвищеною інтенсивністю місцевого сигналу через мієлопатії. Проводяться електрокардіографія (ЕКГ) та рентгенологічне дослідження грудної клітки. Консультація лікаря.

Після клінічного спостереження, яке було проведено 06.04.2018 рр., Пацієнту була виконана операція: часткове медіолатеральне видалення грижі Th9-Th10 з лівим посттралатеральним підходом. У пацієнтки спостерігаються посилені післяопераційні прояви мієлопатії, включаючи нижню мляву параплегію, двосторонню анестезію відчуттів поверхневих типів на рівні дерматом Th9. Функціональні порушення органів малого тазу, включаючи мимовільне сечовипускання. У зв'язку з наявністю окостенілої жовтої зв'язки (хребта) та осифікованих залишків грижових дисків Th9-Th10 спинномозкової дихальної системи, була проведена подальша комп'ютерна томографія грудного відділу 07.04.2018 р., Декомпресивна Th1-Th10 ламінектомія була виконана 07.04.2018. Консервативне лікування (медикаменти та кінетотерапія) продовжено в нейрохірургічному відділенні. Досі спостерігається параплегія нижніх кінцівок. Двостороння анестезія відчуттів поверхневих типів на рівні дерматом Th9. Елементи глибокого відчуття дерматоми Th9 з лівого боку.. Виявлено функціональні порушення органів малого тазу, включаючи мимовільне сечовипускання. Загоєння хірургічної рани першим натягом. Консультація з урологом. Надано лікування клінічних загострень пієлонефриту. Результати обстеження грудної МРТ від 24.04.2014 р. Показали ознаки декомпресійної ламінектомії Th9-Th10, мієлопатії, кісткового фрагмента на передній поверхні дурального мішка (переднезадній розмір - 3 мм, сагітальний розмір - 9 мм) з м'яким стиском дурального мішка. Переднезадній діаметр спинного мозку на рівні найбільш важкого стенозу до 6 мм.

кейс №739
Діагноз:

Симптоматична епілепсія з частими поліморфними епінападами резистентними до терапії.

Супутній діагноз: вторинна мікроцефалія. Спастичний тетрапарез. Стан після перенесеної операції з приводу атрезії жовчовивідних шляхів. Гіпохромна анемія середнього ступеня тяжкості, змішаного генезу.

Опис кейсу:

Скарги на глибоку затримку в стато-кінетичному розвитку - не сидить, не стоїть, погано утримує голову, часті епінапади резистентні до терапії. Навички самообслуговування з повною допомогою.

Анамнез: Від 1 вагітності 1 пологи Маса при народженні 3000, шляхом кесаревого розтину, ВПН з приводу затяжного жовтяниці, консультована в ОХМАДИТ. У 5 місяців оперована з приводу атрезії жовчовивідних шляхів, в липні 2014 оперативне втручання ВВС, в жовтні 2014 року подружжя у Італії, прооперована з приводу хр.Субдуральніх гематом, на Д обліку у невролога, інвалід з дитинства.

кейс №738
Діагноз:

Хвороба "Моя-Моя". Супутні захворювання: епілепсія, геміплегія, дисфазія(після інсульту). 

Опис кейсу:

Дитина була здорова до 31.03.2018, коли в неї підвищилась температура, у зв'язку з чим вона отримала жарознижуючий препарат. На наступний день, 01.04.2018, було помічено затьмарену свідомість та сонливість. 02.04.2018 стан погіршився, з'явилися порушення мовлення і правосторонній геміпарез.
Пацієнтка була госпіталізована в лікарню за місцем проживання, де у зв'язку із появою судом і, найбільш ймовірно - епілептичним станом, була покладена у відділ інтенсивної терапії. Там дівчинка була під наркозом та інтубована. 
КТ знайшла ділянку зниженої щільності в лівій скроневій області.
Була виконана люмбальна пункція. По словам мами, ознаки герпесу не були виявлені.
Пацієнтка займається фізіотерапією, відзначається явне покращення мовлення и правостороннього геміпареза.
У зв'язку з клонічними судомними нападами із закиданням голови и згинанням рук дівчинка почала приймати протиепілептичні препарати. Схожі приступи спостерігаються 3 рази в неділю. На даний момент вона приймає препарати Kepra і Tegretol.
За результатом МРТ - сканування, зробленого 27 вересня 2018 та 20 червня 2018, спостерігається з двох сторін в сонних артеріях хвороба Моя-Моя, більш виражена зліва. Відмічається велике ураження тімянної, скроневої та затилкової зон кори зліва. Також спостерігається ішемічне ураження лобної зони зправа.
Нема значних змін між перевірками.

РЕКОМЕНДУЄТЬСЯ АНГІОГРАФІЯ І КЛІНІЧНЕ ОБСТЕЖЕННЯ ДЛЯ ВИЗНАЧЕННЯ МОЖЛИВОСТІ ВИКОНАННЯ РЕВАСКУЛЯРИЗАЦІЇ.


Дата народження - 28.10.2008

кейс № 737
Діагноз:

Вроджена вада серця. Спільний шлуночок по лівому типу. Мальпозиція магістральних судин. Гіпоплазія правого шлуночка. Великий дефект міжшлуночкової перегородки. Висока легенева гіпертензія. Синдром Ейзенменгера. Серцева недостатність ІІ А - ІІ B ст. Легенева недостатність ІІІ ст. Склероз легеневих судин.

Опис кейсу:

Дитина хворіє з народження.

Дата народження - 11.06.2000 року.

В жовтні 2015 року обстежена в Австрії - визначена потреба в трансплантації серця та легень.

Отримує консервативне лікування - силденафіл та вентавіс. 20 годин на добу дихає через кисневу маску.

На даний момент рівень гемоглобіну - 200 г/л, періодично показник насичення крові киснем падає до 65 %. АТ - 100 / 60 мм рт. ст.

Потребує повторного обстеження для корекції отримуваної терапії, щоб витримати термін до трансплантаціії серця та легень.

 

 

кейс № 736
Діагноз:

Діагноз – залишкові явища перенесеного порушення мозкового кровообігу   ( 2008 р.) - спонтанного внутрішньомозкового крововиливу в праву скроневу ділянку з проривом в лікворні простори. Постгеморагічна лікворна кіста правої лобної ділянки без об'ємної дії. Лівобічний геміпарез. Симптоматична епілепсія. Недорозвиток мови ІІ ст. Кіфосколіотична постава.

Опис кейсу:

Дата народження – 08.09.2008 року

 

Скарги на міоклонічні судоми, які проявляються в нічний час, неспокій вночі, порушену ходу, емоційну лабільність.

 

Дитина від ІІ термінових пологів, які протікали без ускладнень. Виписана з пологового будинку на 3-й день. В 2-х місячному віці у дитини мати відмітила підвищення температури тіла та блювоту, судоми. Після обстеження було запідозрено об'ємний процес в головноу мозку, були явища внутрішньочерепної гіпертензії та вогнищева неврологічна симптоматика. В динаміці на КТ, МРТ – крововилив, резорбція крововиливу.

 

Виставлено клінічний діагноз – спонтанний внутрішньомозковий крововилив в праву лобну та скроневу частку головного мозку з проривом в лікворні простори. Лікворна кіста правої лобної частки головного мозку без об'ємної дії. Лікворна порожнина в правій лобній частці була дренована.

 

Приймає депакін, гідазепам. Періодично проходять реабілітацію.

 

Неврологічний статус на даний момент – свідомість збережена, контакту доступна. Емоційно розгальмована. Хода геміпаретична; при ході – внутрішня ротація лівої стопи. Постава порушена. Самообслуговування – їсть, одягається самостійно. Сухожилкові рефлекси - D>S з рук та нижніх кінцівок.

 

На ЕЕГ - при ЕЕГ - моніторингу нічного сну виявлена реґіонарна епілептиформна активність ( часті, поодинокі та серійні спайки із сповільненням активності) в передньоскроневій ділянці справа з періодичним поширенням в праву центральну ділянку. Епілептиформна активність реєструється у всіх стадіях сну. Фізіологічні патерни виражені задовільно ( краще в лівій півкулі). Циклічність ЕЕГ – фаз сну не порушені.

 

На МРТ головного мозку ( 06. 07. 2015 року) – в правій лобній області визначається лікворна порожнина неправильної форми з чіткими контурами розмірами 9,2 * 5,2 * 6,5 см, яка з'єднується з переднім рогом правого бокового шлуночка. Задні відділи правого бокового шлуночка розширені до 1,9 см. На всьомурешта протязі шлуночки головного мозку не змінені. Помірно розширена порожнина Vergae. Дозаду від лікворної порожнини мозкова речовина верхньої скроневої задньолобної області зменшена в об'ємі, МР – сигнал від неї неоднорідний, гіперінтенсивний на Т2ВІ, гіпоінтенсивний на Т1ВІ, в його проекції відмічаються множинні ділянки енцефаломаляції. Аналогічні зміни на ділянці протяжністю до 2,3 см спостерігаються в медіальних відділах поясної звивини зліва. Мозолисте тіло чітко прослідковується лише в задніх відділах корпусу та стоншеного валика. Зорові нерви, хіазма, гіпофіз, стовбурові відділи, мозочок без вогнищевих змін. Формування серединної лінії не зміщені.

 

Висновок – МР – ознаки деструктивних змін  в головному мозку внаслідок перенесеного внутрішньомозкового крововиливу. Стан після дренування лікворної кісти.

 

Побажання батьків - якісне проведення діагностики, консультація невролога та нейрохірурга

кейс № 735
Діагноз:

Гігантоклітинна пухлина дистального відділу правої плечової кістки, стан після ендопротезування ліктьового суглоба ( 11.07.2012 року ). Згинальна контрактура ліктьового суглоба.

Опис кейсу:

23.04.2000 р.н.

Група крові дитини  - В (ІІІ) Rh (+)

Скарги – на контрактуру правого ліктьового суглоба.

Хворіє з вересня 2011 року. КТ від 19.01.2012 року – внутрішньо суглобове утворення дистального метафазу правої плечової кістки. Синовіїт. МРТ від 25.01.2012 року – пухлина дистального метафазу правої плечової кістки з розповсюдженням в порожнину суглобу. Розміри – 24*18*22 мм. Виставлено первинний діагноз – Гігантоклітинна пухлина дистального відділу правої плечової кістки. 23.02.2012 року було проведено оперативне лікування – екскохлеація пухлини. 23.04.2012 року запідозрено рецидив – було проведено повторне оперативне лікування ( 11.07.2012 року ) – резекція дистального відділу правої плечової кістки, ендопротезування ліктьового суглоба.

З 10.03.2016 по 14.03.2016 року – проведено консервативне лікування та реабілітацію.

Права кінцівка не функціонує.

Побажання родичів пацієнтки – проведення оперативного втручання з встановленням ендопротезу закордонного виробництва.

 

кейс № 734
Діагноз:

Цукровий діабет І типу. Діабетична нефропатія. Дисфункція жовчного міхура по панкреатичному типу. Хронічний панкреатит. Хронічний холецистит. Гастродуоденіт.

Опис кейсу:

Дата народження - 18.02.1990 року.

В 2012 році у пацієнтки діагностовано панкреатит та холецистит. Захворювання були проліковані в стаціонарі - були дані рекомендації дотримуватися дієти та приймати жовчогінні засоби. В 2014 році настала вагітність. Болі посилювалися, проте під час вагітності медикаменти не призначалися, щоб не нанести шкоду для плода. Під час вагітності було виставлено діагноз - гестоз вагітних, у пацієнтки були виражені набряки, болі в області жовчного міхура та підшлункової залози, що іррадіювали в спину. Пацієнтка здавала аналізи на глюкозу крові - під час вагітності глюкоза була в нормі. 13.05.2015 року шляхом кесарського розтину народилася дитина з масою тіла 6300 г. В пологовому будинку у пацієнтки повторно брали аналізи крові на глюкозу - показники були в нормі. Після пологів пацієнтка почувала себе погано - утримувалися болі в області жовчного міхура та підшлункової залози, різко впав зір. Також спостерігалася запальна реакція пахвових лімфатичних вузлів. Пацієнтка звернулася в лікарню - проте її погане самопочуття там пояснити не змогли. Через 4 місяці після пологів стан погіршувався, при здачі аналізу на глікозильований гемоглобін - результат 9.7% ( норма - до 6.2%). Стаціонарно пацієнтці було призначено інсулін - Новорапід ( інсулін короткої дії) 4-6 Од і Лантус (інсулін тривалої дії) 10-12 Од. На фоні призначеного лікування та дезінтоксикаційної в/в терапії стан пацієнтки покращився - зір покращився, лімфатичні вузли зменшилися в розмірах. В стаціонарі було проведено УЗД черевної порожнини - жовчний міхур S- подібної форми. 

На даний момент пацієнтку турбують болі в області підшлункової залози та жовчного міхура, що іррадіюють в спину, гіркоту в роті, порушення травлення, значне підвищення рівня глюкози крові при відсутності нічних гіпоглікемій. Останнє стаціонарне лікування - 11.10.2015 по 21.10.2015 року.

Супутні захворювання - пієлонефрит, тонзиліт

На даний момент приймає медикаменти - Новорапід ( інсулін короткої дії), Лантус ( інсулін продовженої дії), Аллохол ( холеретик, суха жовч), Панкреатин 8000, риб"ячий жир.

Побажання пацієнтки - лікування в країні з мінімальним оформленням документів для в"їзду в найшвидший термін, з наявністю кваліфікованих спеціалістів,які зуміють провести повне обстеження, поставити точний діагноз і призначити адекватне лікування. Розгляну декілька варіантів.

кейс № 733
Діагноз:

Прогресуючий кіфоз грудного відділу хребта. Хвороба Шейермана - Мау. Деформація тулуба. Больовий синдром.

Супутні захворювання - стеноз легеневої артерії  І ст. ( 15 мм рт.ст. )

Опис кейсу:

Дата народження - 20.01.2002 року

 

 

Хвороба почала прогресувати два роки тому. Зараз йде загострення больового синдрому.

 

 

Побажання батьків пацієнтки - проведення оперативного втручання.

кейс № 732
Діагноз:

ПМЗП ( первинно множинні злоякісні пухлини). Периферичний рак нижньої долі лівої легені сТ1bN0M0. Стан після лобектомії в 2012 році. Рак передміхурової залози Т3bN1M0. Стан після хірургічного лікування в серпні 2013 року. Прогресування з метастазами у верхню долю лівої легені. Стан після краєвої резекції 19.08.2015 року. Рецидив в долі, яка залишилася? Грануляційна тканина?

 

Супутні захворювання : Гіпертонічна хвороба ІІ ст., Ішемічна хвороба серця, атеросклеротичний кардіосклероз. Цукровий діабет ІІ типу. ХОЗЛ середнього ступеня важкості, емфізематозний тип. Кіста правої нирки.

Опис кейсу:

Пацієнту 74 роки.

Дата народження – 05.02.1941 року. Група крові А(ІІ) Rh (+) В 2012 році пацієнту було виставлено діагноз – периферична пухлина нижньої долі лівої легені. 04.07.2012 року пацієнту була проведена операція - торакотомія зліва, радикальна нижня лобектомія, лімфодисекція, дренування плевральної порожнини. Тип R 0. Гістологічне дослідження операційного матеріалу - помірно диференційований плоскоклітинний рак з полями некрозу 2,5 см в діаметрі. Бронхопульмональні лімфатичні вузли та лімфатичні вузли груп 6,7,8,11 – метастазів немає. Окремо маркірована ділянка в нижній долі - пневмофіброз. Край резекції - без пухлини. Післяопераційний період без ускладнень. Протягом декількох років знаходився під наглядом уролога з приводу підвищення рівня ПСА. Під час проведення контрольної біопсії (05.08.2013 року) виявлено рак передміхурової залози. 19.11.2013 року пацієнту була проведена операція  - радикальна нервовозберігаюча простатектомія. Гістологічне дослідження операційного матеріалу -дрібноацинарна аденокарцинома передміхурової залози, сума Глісона – 3+4=7, 30% площі ураження , здебільшого по периферії зліва, з периваскулярним поширенням на фоні залозисто - стромальної гіперплазії з множинними фокусами хронічного простатиту з вираженим запальним компонентом. 19.08.2015 року пацієнтові проведене оперативне втручання – реторакотомія зліва. Крайова резекція верхньої долі лівої легені з резекцією адвентиції аорти. Дані наступних патоморфологічних досліджень різняться: Патологоанатомічне дослідження (04.09.2015) периферична аденокарцинома G3 (пухлинні клітини СК7,TTF1,СК18 позитивні, СК5/6, синаптофізин, хромогранін, PSA, PSMA - негативні; р 63 слабо фокально позитивні) верхньої долі лівої легені , 3,5 см в найбільшому розмірі. Край резекції - за межами пухлини. Первинний операційний матеріал для порівняльного аналізу не доставлений. Патоморфологічне дослідження (18.09.2015) низькодиференційований плоскоклітинний  зроговілий рак легень. 9 лімфатичних вузлів без метастазів. Цитологічне дослідження (16.10.2015) – кров, клітини фібробластичного і гістіоцитарно – макрофагального ряду. Пухлинні клітини не знайдені.

Патоморфологічне дослідження (29.10.2015)- мілкі ділянки легеневої паренхіми з вогнищевим фіброзом. Дані морфологічного дослідження раніше видаленої пухлини легень не представлені.

 

Пацієнт потребує проведення кваліфікованої діагностики та остаточного встановлення правильного діагнозу.

кейс № 731
Діагноз:

C-r висхідного відділу ободової кишки ІV ст. (місцево-розповсюджений). Гостра кишкова непрохідність.

Опис кейсу:

Поступив у лікарню з ознаками кишкової непрохідності. При проведенні колоноскопії виявлено стенозуючий с-r. Консервативне лікування виявилося неефективним.

17.12.2015 року було проведене оперативне втручання – лапаротомія, накладання ілеотрансверзоанастомозу. При ревізії – метастазів в печінку НЕ виявлено.

Пухлина великих розмірів, проростає всі стінки, проростає заочеревинний простір, нерухома. Великі метастази в корені брижі тонкої кишки. Патогістологія - 25.12.2015 року Дрібні фрагменти кишки з розростаннями слиз продукуючої аденокарциноми (G 3), кишкового типу з виразкуванням та некротизуванням.

Країна, в якій пацієнт бажає пройти обстеження та лікування - Ізраїль.

кейс № 730
Діагноз:

Аномалія розвитку судин нирок - подвоєння ниркових артерій зі здавленням обох сечоводів. Стан після ускладненої вагітності та пологів. Двосторонній уретерогідронефроз 3 ступеня. Сечоміхурово - лоханочний рефлюкс. Екстравазальна компресія (здавлювання) правого сечоводу додатковою правою нижньополюсною нирковою артерією. Екстравазальна компресія (здавлювання) лівого сечоводу додатковою лівою нижньополюсною нирковою артерією. Компресія лівого сечоводу розширеним венозним сплетінням воріт нирки і варікооваріумом. Стриктури в / з обох сечоводів. Стриктура уретри. Хронічна ниркова недостатність 1 ступеня. Вторинний хронічний рецидивуючий бактеріальний цистит, пієлонефрит. Аорто-мезентеріальна компресія лівої ниркової вени. Вторинний варікооваріум зліва. Синдром тазового венозного повнокрів'я. Артеріальна гіпертензія (періодично при затримці рідини, сечі). Спланхноптоз. Нефроптоз, цистоцеле. Ретрофлексія матки (до вагітності була антефлексіо).

Опис кейсу:

Дата народження 21.04.1986 року

Скарги на болі в поперековій області з обох сторін, особливо зліва, болі в області сечоводів (особливо при сечовипусканні), і не тільки, сечовипускання вимушене, в положенні стоячи з нахилом вперед, утруднене, переривчасте, іноді з розбризкуванням сечі при сечовипусканні, вимушене положення лежачи для заповнення сечового міхура і для зменшення тазового венозного повнокрів'я.

Стан після ускладненої вагітності і пологів (19.10.2011 року).

З 32 тижня вагітності помітила зниження кількості виділеної сечі, близько 500-700 мл на добу і з ростом плода стан погіршувався, пізніше розвинувся гідронефроз і пієлонефрит. З 34 тижнів була госпіталізована в патологію вагітних з діагнозом прегестоз (злегка затримувалася рідина і видимих ​​набряків ще не було). В реанімації проводилася інтенсивна інфузійна терапія. Вага до реанімації була 61 кг, а через 3 дні реанімації стала 69 кг. Сеча була тоді майже червоного кольору, в аналізах сечі був високий білок, еритроцити, лейкоцити. Пологи стимулювали в 37 тижнів, в пологах почалася прееклампсія середнього ступеня тяжкості. Була також травма сечівника, сечового міхура, коли після пологів вийняли катетер Фолея неправильно, близько тижня текла кров з сечівника. Сеча в сечовому міхурі не фіксується, як раніше до вагітності, є рефлюкс двосторонній. Після пологів стала виходити вся рідина, в результаті опустилися органи: дві нирки, сечовий міхур, і інші органи, матка поміняла положення з нормального в ретрофлексіо.

Після пологів, коли пацієнтка перебуває у вертикальному положенні, то сеча відходить невеликими порціями і при цьому сильні розпираючі болі в попереку, відчуття тяжкості в тазу. А коли лягає в горизонтальне положення, то порції сечі набагато більше відходять і сечі так легше дійти до сечового міхура, проходить відчуття тяжкості в тазу. За 2-3 години лежання може відійти від 500 до 850 мл сечі і порції сечі великі, у порівнянні з перебуванням у вертикальному положенні. Розвиваються постійні хронічні цистити і пієлонефрити з січня 2015 р, як тільки затримується сеча, через що пацієнтка часто вживає протимікробні препарати, антибіотики і виникає резистентність до препаратів. До вагітності було все нормально зі сторони урології та нефрології, не було ніяких запальних захворювань нирок та іншого, збереглися амбулаторні карти з народження, підтверджуючі це.

Після пологів  матка поміняла положення – з антефлексіо стала ретрофлексіо. При проведенні цистоскопії виявлено деформований сечовий міхур; утруднене сечовипускання, переривчасте (рефлюкс є), цистоцеле. До вагітності артеріальний  тиск був 120/80 мм рт.ст., а після пологів стало 90/60 мм рт.ст. Періодично спостерігаються підйоми артеріального тиску на тлі затримки рідини, порушення відтоку і виходу сечі.

31 серпня 2014 року була виконана операція зі стентування лівої ниркової вени. Але ретроградний кровотік по лівій яєчникової вені все одно зберігається і здавлюється лівий сечовід.

Супутні захворювання - Хронічний дуоденіт. Респіраторний синдром (зі сторони серця). ЕхоКС від 04.12.2015: Мінімальний ПМК з регургітацією на рівні стулок. Невелика трикуспідальна недостатність. Кровотік в черевній аорті пульсуючий. Короткозорість -3,5-4 діоптрія.

 

 

Побажання пацієнтки -  консультація уролога, судинного хірурга + проведення операції для збереження функції нирок.

кейс № 729
Діагноз:

Анапластична великоклітинна лімфома

Опис кейсу:

Дата народження - 22.03.1985 року.

Скарги і симптоми: болі в лівій пахвовій області, подібні до тих, від яких пацієнтка страждала на початку захворювання. Напруга і тривога.

Фізикальний огляд: Стан пацієнтки стабільний.

1. Визначаються глибокі виразкова рана в лівій пахвовій області без ознак інфікування.

2. Визначається явна пухлина над лівим грудним м'язом.

3. Неможливо пропальпувати лімфовузли в лівій пахвовій області через рани і хворобливу ​​чутливость.

4. Інші патологічні особливості не визначаються.

Лабораторні дослідження:

Загальний аналіз крові (08.12.2015) - гемоглобін - 92 г/л, гематокрит - 27,5%, тромбоцити - 196 * 109/л, лейкоцити - 4,4 * 109/л.

Біохімічний аналіз крові (08.12.2015) - калій - 3,4 ммоль/л, натрій - 140 ммоль/л, креатинін - 0,4 мг/дл, хлор - 107 ммоль/л, глюкоза - 69 ммоль/л, амілаза - 46 Од/л, АсАТ - 9 Од/л. (Результати зроблені ізраїльською лабораторією).

ПЕТ-КТ від 29.11.2015: негативна динаміка: нові лімфовузли в лівій пахвовій області, включаючи ретрокавальні і внутрігрудні лімфатичні вузли, крім того, інфільтраційні зміни в шкірі.

Патогістологія (16.06.2015): Анапластична великоклітинна лімфома. Клітини позитивно реагують на LCA, CD30, CD43, EMA, індекс Ki-67 - близько 80%. Клітини негативно реагують на СК, S-100, Mart - 1, CD10, CD 79a, CD3, CD20, bcl6, CD138. CD4, CD8 також негативні. ALK - 1 слабо забарвлює цитоплазму, але не ядра, ми думаємо, що результат позитивний.

Результати дослідження кісткового мозку (19.06.2015): для консультації отримано чотири (4) слайди з пробами кісткового мозку (номер 12824) і один (1) парафіновий блок. Результати патологічного дослідження і висновок:

Повторна трепанобіопсія кісткового мозку показує нормоклітинний реактивний кістковий мозок без ознак залучення в патологічний процес.

Пацієнтка з анапластичною великоклітинною лімфомою близько місяця тому пройшла шостий (останній) курс хіміотерапії за схемою CHOP.

На даний момент отримує лікування:

Перорально (Зофран) 4 мг X 1р./день
Підшкірно -  Еноксапарин (Клексан) 40 мг X 1р./день
Перорально - Езомепразол (Нексіум) 40 мг X 1р./день
Сироп Оксикодон 5 мг X 1р. /день
Перорально Ністатин 1 мл x 4 рази на день

Були дані рекомендації - почати лікування препаратом Salvage за схемою ICE. Якщо реакція буде позитивною, провести пересадку кісткового мозку.

Побажання пацієнтки

Пацієнтка пройшла хіміотерапію в Ізраїлі і для продовження обстеження і лікування шукає іншу клініку.

[12  >>  
×
×