Вхід
×
Нові кейси Завершені кейси
+38 (067) 674-77-01 Замовити дзвінок

Завершені

кейс № 737
Діагноз:

Вроджена вада серця. Спільний шлуночок по лівому типу. Мальпозиція магістральних судин. Гіпоплазія правого шлуночка. Великий дефект міжшлуночкової перегородки. Висока легенева гіпертензія. Синдром Ейзенменгера. Серцева недостатність ІІ А - ІІ B ст. Легенева недостатність ІІІ ст. Склероз легеневих судин.

Опис кейсу:

Дитина хворіє з народження.

Дата народження - 11.06.2000 року.

В жовтні 2015 року обстежена в Австрії - визначена потреба в трансплантації серця та легень.

Отримує консервативне лікування - силденафіл та вентавіс. 20 годин на добу дихає через кисневу маску.

На даний момент рівень гемоглобіну - 200 г/л, періодично показник насичення крові киснем падає до 65 %. АТ - 100 / 60 мм рт. ст.

Потребує повторного обстеження для корекції отримуваної терапії, щоб витримати термін до трансплантаціії серця та легень.

 

 

кейс № 736
Діагноз:

Діагноз – залишкові явища перенесеного порушення мозкового кровообігу   ( 2008 р.) - спонтанного внутрішньомозкового крововиливу в праву скроневу ділянку з проривом в лікворні простори. Постгеморагічна лікворна кіста правої лобної ділянки без об'ємної дії. Лівобічний геміпарез. Симптоматична епілепсія. Недорозвиток мови ІІ ст. Кіфосколіотична постава.

Опис кейсу:

Дата народження – 08.09.2008 року

 

Скарги на міоклонічні судоми, які проявляються в нічний час, неспокій вночі, порушену ходу, емоційну лабільність.

 

Дитина від ІІ термінових пологів, які протікали без ускладнень. Виписана з пологового будинку на 3-й день. В 2-х місячному віці у дитини мати відмітила підвищення температури тіла та блювоту, судоми. Після обстеження було запідозрено об'ємний процес в головноу мозку, були явища внутрішньочерепної гіпертензії та вогнищева неврологічна симптоматика. В динаміці на КТ, МРТ – крововилив, резорбція крововиливу.

 

Виставлено клінічний діагноз – спонтанний внутрішньомозковий крововилив в праву лобну та скроневу частку головного мозку з проривом в лікворні простори. Лікворна кіста правої лобної частки головного мозку без об'ємної дії. Лікворна порожнина в правій лобній частці була дренована.

 

Приймає депакін, гідазепам. Періодично проходять реабілітацію.

 

Неврологічний статус на даний момент – свідомість збережена, контакту доступна. Емоційно розгальмована. Хода геміпаретична; при ході – внутрішня ротація лівої стопи. Постава порушена. Самообслуговування – їсть, одягається самостійно. Сухожилкові рефлекси - D>S з рук та нижніх кінцівок.

 

На ЕЕГ - при ЕЕГ - моніторингу нічного сну виявлена реґіонарна епілептиформна активність ( часті, поодинокі та серійні спайки із сповільненням активності) в передньоскроневій ділянці справа з періодичним поширенням в праву центральну ділянку. Епілептиформна активність реєструється у всіх стадіях сну. Фізіологічні патерни виражені задовільно ( краще в лівій півкулі). Циклічність ЕЕГ – фаз сну не порушені.

 

На МРТ головного мозку ( 06. 07. 2015 року) – в правій лобній області визначається лікворна порожнина неправильної форми з чіткими контурами розмірами 9,2 * 5,2 * 6,5 см, яка з'єднується з переднім рогом правого бокового шлуночка. Задні відділи правого бокового шлуночка розширені до 1,9 см. На всьомурешта протязі шлуночки головного мозку не змінені. Помірно розширена порожнина Vergae. Дозаду від лікворної порожнини мозкова речовина верхньої скроневої задньолобної області зменшена в об'ємі, МР – сигнал від неї неоднорідний, гіперінтенсивний на Т2ВІ, гіпоінтенсивний на Т1ВІ, в його проекції відмічаються множинні ділянки енцефаломаляції. Аналогічні зміни на ділянці протяжністю до 2,3 см спостерігаються в медіальних відділах поясної звивини зліва. Мозолисте тіло чітко прослідковується лише в задніх відділах корпусу та стоншеного валика. Зорові нерви, хіазма, гіпофіз, стовбурові відділи, мозочок без вогнищевих змін. Формування серединної лінії не зміщені.

 

Висновок – МР – ознаки деструктивних змін  в головному мозку внаслідок перенесеного внутрішньомозкового крововиливу. Стан після дренування лікворної кісти.

 

Побажання батьків - якісне проведення діагностики, консультація невролога та нейрохірурга

кейс № 735
Діагноз:

Гігантоклітинна пухлина дистального відділу правої плечової кістки, стан після ендопротезування ліктьового суглоба ( 11.07.2012 року ). Згинальна контрактура ліктьового суглоба.

Опис кейсу:

23.04.2000 р.н.

Група крові дитини  - В (ІІІ) Rh (+)

Скарги – на контрактуру правого ліктьового суглоба.

Хворіє з вересня 2011 року. КТ від 19.01.2012 року – внутрішньо суглобове утворення дистального метафазу правої плечової кістки. Синовіїт. МРТ від 25.01.2012 року – пухлина дистального метафазу правої плечової кістки з розповсюдженням в порожнину суглобу. Розміри – 24*18*22 мм. Виставлено первинний діагноз – Гігантоклітинна пухлина дистального відділу правої плечової кістки. 23.02.2012 року було проведено оперативне лікування – екскохлеація пухлини. 23.04.2012 року запідозрено рецидив – було проведено повторне оперативне лікування ( 11.07.2012 року ) – резекція дистального відділу правої плечової кістки, ендопротезування ліктьового суглоба.

З 10.03.2016 по 14.03.2016 року – проведено консервативне лікування та реабілітацію.

Права кінцівка не функціонує.

Побажання родичів пацієнтки – проведення оперативного втручання з встановленням ендопротезу закордонного виробництва.

 

кейс № 734
Діагноз:

Цукровий діабет І типу. Діабетична нефропатія. Дисфункція жовчного міхура по панкреатичному типу. Хронічний панкреатит. Хронічний холецистит. Гастродуоденіт.

Опис кейсу:

Дата народження - 18.02.1990 року.

В 2012 році у пацієнтки діагностовано панкреатит та холецистит. Захворювання були проліковані в стаціонарі - були дані рекомендації дотримуватися дієти та приймати жовчогінні засоби. В 2014 році настала вагітність. Болі посилювалися, проте під час вагітності медикаменти не призначалися, щоб не нанести шкоду для плода. Під час вагітності було виставлено діагноз - гестоз вагітних, у пацієнтки були виражені набряки, болі в області жовчного міхура та підшлункової залози, що іррадіювали в спину. Пацієнтка здавала аналізи на глюкозу крові - під час вагітності глюкоза була в нормі. 13.05.2015 року шляхом кесарського розтину народилася дитина з масою тіла 6300 г. В пологовому будинку у пацієнтки повторно брали аналізи крові на глюкозу - показники були в нормі. Після пологів пацієнтка почувала себе погано - утримувалися болі в області жовчного міхура та підшлункової залози, різко впав зір. Також спостерігалася запальна реакція пахвових лімфатичних вузлів. Пацієнтка звернулася в лікарню - проте її погане самопочуття там пояснити не змогли. Через 4 місяці після пологів стан погіршувався, при здачі аналізу на глікозильований гемоглобін - результат 9.7% ( норма - до 6.2%). Стаціонарно пацієнтці було призначено інсулін - Новорапід ( інсулін короткої дії) 4-6 Од і Лантус (інсулін тривалої дії) 10-12 Од. На фоні призначеного лікування та дезінтоксикаційної в/в терапії стан пацієнтки покращився - зір покращився, лімфатичні вузли зменшилися в розмірах. В стаціонарі було проведено УЗД черевної порожнини - жовчний міхур S- подібної форми. 

На даний момент пацієнтку турбують болі в області підшлункової залози та жовчного міхура, що іррадіюють в спину, гіркоту в роті, порушення травлення, значне підвищення рівня глюкози крові при відсутності нічних гіпоглікемій. Останнє стаціонарне лікування - 11.10.2015 по 21.10.2015 року.

Супутні захворювання - пієлонефрит, тонзиліт

На даний момент приймає медикаменти - Новорапід ( інсулін короткої дії), Лантус ( інсулін продовженої дії), Аллохол ( холеретик, суха жовч), Панкреатин 8000, риб"ячий жир.

Побажання пацієнтки - лікування в країні з мінімальним оформленням документів для в"їзду в найшвидший термін, з наявністю кваліфікованих спеціалістів,які зуміють провести повне обстеження, поставити точний діагноз і призначити адекватне лікування. Розгляну декілька варіантів.

кейс № 733
Діагноз:

Прогресуючий кіфоз грудного відділу хребта. Хвороба Шейермана - Мау. Деформація тулуба. Больовий синдром.

Супутні захворювання - стеноз легеневої артерії  І ст. ( 15 мм рт.ст. )

Опис кейсу:

Дата народження - 20.01.2002 року

 

 

Хвороба почала прогресувати два роки тому. Зараз йде загострення больового синдрому.

 

 

Побажання батьків пацієнтки - проведення оперативного втручання.

кейс № 732
Діагноз:

ПМЗП ( первинно множинні злоякісні пухлини). Периферичний рак нижньої долі лівої легені сТ1bN0M0. Стан після лобектомії в 2012 році. Рак передміхурової залози Т3bN1M0. Стан після хірургічного лікування в серпні 2013 року. Прогресування з метастазами у верхню долю лівої легені. Стан після краєвої резекції 19.08.2015 року. Рецидив в долі, яка залишилася? Грануляційна тканина?

 

Супутні захворювання : Гіпертонічна хвороба ІІ ст., Ішемічна хвороба серця, атеросклеротичний кардіосклероз. Цукровий діабет ІІ типу. ХОЗЛ середнього ступеня важкості, емфізематозний тип. Кіста правої нирки.

Опис кейсу:

Пацієнту 74 роки.

Дата народження – 05.02.1941 року. Група крові А(ІІ) Rh (+) В 2012 році пацієнту було виставлено діагноз – периферична пухлина нижньої долі лівої легені. 04.07.2012 року пацієнту була проведена операція - торакотомія зліва, радикальна нижня лобектомія, лімфодисекція, дренування плевральної порожнини. Тип R 0. Гістологічне дослідження операційного матеріалу - помірно диференційований плоскоклітинний рак з полями некрозу 2,5 см в діаметрі. Бронхопульмональні лімфатичні вузли та лімфатичні вузли груп 6,7,8,11 – метастазів немає. Окремо маркірована ділянка в нижній долі - пневмофіброз. Край резекції - без пухлини. Післяопераційний період без ускладнень. Протягом декількох років знаходився під наглядом уролога з приводу підвищення рівня ПСА. Під час проведення контрольної біопсії (05.08.2013 року) виявлено рак передміхурової залози. 19.11.2013 року пацієнту була проведена операція  - радикальна нервовозберігаюча простатектомія. Гістологічне дослідження операційного матеріалу -дрібноацинарна аденокарцинома передміхурової залози, сума Глісона – 3+4=7, 30% площі ураження , здебільшого по периферії зліва, з периваскулярним поширенням на фоні залозисто - стромальної гіперплазії з множинними фокусами хронічного простатиту з вираженим запальним компонентом. 19.08.2015 року пацієнтові проведене оперативне втручання – реторакотомія зліва. Крайова резекція верхньої долі лівої легені з резекцією адвентиції аорти. Дані наступних патоморфологічних досліджень різняться: Патологоанатомічне дослідження (04.09.2015) периферична аденокарцинома G3 (пухлинні клітини СК7,TTF1,СК18 позитивні, СК5/6, синаптофізин, хромогранін, PSA, PSMA - негативні; р 63 слабо фокально позитивні) верхньої долі лівої легені , 3,5 см в найбільшому розмірі. Край резекції - за межами пухлини. Первинний операційний матеріал для порівняльного аналізу не доставлений. Патоморфологічне дослідження (18.09.2015) низькодиференційований плоскоклітинний  зроговілий рак легень. 9 лімфатичних вузлів без метастазів. Цитологічне дослідження (16.10.2015) – кров, клітини фібробластичного і гістіоцитарно – макрофагального ряду. Пухлинні клітини не знайдені.

Патоморфологічне дослідження (29.10.2015)- мілкі ділянки легеневої паренхіми з вогнищевим фіброзом. Дані морфологічного дослідження раніше видаленої пухлини легень не представлені.

 

Пацієнт потребує проведення кваліфікованої діагностики та остаточного встановлення правильного діагнозу.

кейс № 731
Діагноз:

C-r висхідного відділу ободової кишки ІV ст. (місцево-розповсюджений). Гостра кишкова непрохідність.

Опис кейсу:

Поступив у лікарню з ознаками кишкової непрохідності. При проведенні колоноскопії виявлено стенозуючий с-r. Консервативне лікування виявилося неефективним.

17.12.2015 року було проведене оперативне втручання – лапаротомія, накладання ілеотрансверзоанастомозу. При ревізії – метастазів в печінку НЕ виявлено.

Пухлина великих розмірів, проростає всі стінки, проростає заочеревинний простір, нерухома. Великі метастази в корені брижі тонкої кишки. Патогістологія - 25.12.2015 року Дрібні фрагменти кишки з розростаннями слиз продукуючої аденокарциноми (G 3), кишкового типу з виразкуванням та некротизуванням.

Країна, в якій пацієнт бажає пройти обстеження та лікування - Ізраїль.

кейс № 730
Діагноз:

Аномалія розвитку судин нирок - подвоєння ниркових артерій зі здавленням обох сечоводів. Стан після ускладненої вагітності та пологів. Двосторонній уретерогідронефроз 3 ступеня. Сечоміхурово - лоханочний рефлюкс. Екстравазальна компресія (здавлювання) правого сечоводу додатковою правою нижньополюсною нирковою артерією. Екстравазальна компресія (здавлювання) лівого сечоводу додатковою лівою нижньополюсною нирковою артерією. Компресія лівого сечоводу розширеним венозним сплетінням воріт нирки і варікооваріумом. Стриктури в / з обох сечоводів. Стриктура уретри. Хронічна ниркова недостатність 1 ступеня. Вторинний хронічний рецидивуючий бактеріальний цистит, пієлонефрит. Аорто-мезентеріальна компресія лівої ниркової вени. Вторинний варікооваріум зліва. Синдром тазового венозного повнокрів'я. Артеріальна гіпертензія (періодично при затримці рідини, сечі). Спланхноптоз. Нефроптоз, цистоцеле. Ретрофлексія матки (до вагітності була антефлексіо).

Опис кейсу:

Дата народження 21.04.1986 року

Скарги на болі в поперековій області з обох сторін, особливо зліва, болі в області сечоводів (особливо при сечовипусканні), і не тільки, сечовипускання вимушене, в положенні стоячи з нахилом вперед, утруднене, переривчасте, іноді з розбризкуванням сечі при сечовипусканні, вимушене положення лежачи для заповнення сечового міхура і для зменшення тазового венозного повнокрів'я.

Стан після ускладненої вагітності і пологів (19.10.2011 року).

З 32 тижня вагітності помітила зниження кількості виділеної сечі, близько 500-700 мл на добу і з ростом плода стан погіршувався, пізніше розвинувся гідронефроз і пієлонефрит. З 34 тижнів була госпіталізована в патологію вагітних з діагнозом прегестоз (злегка затримувалася рідина і видимих ​​набряків ще не було). В реанімації проводилася інтенсивна інфузійна терапія. Вага до реанімації була 61 кг, а через 3 дні реанімації стала 69 кг. Сеча була тоді майже червоного кольору, в аналізах сечі був високий білок, еритроцити, лейкоцити. Пологи стимулювали в 37 тижнів, в пологах почалася прееклампсія середнього ступеня тяжкості. Була також травма сечівника, сечового міхура, коли після пологів вийняли катетер Фолея неправильно, близько тижня текла кров з сечівника. Сеча в сечовому міхурі не фіксується, як раніше до вагітності, є рефлюкс двосторонній. Після пологів стала виходити вся рідина, в результаті опустилися органи: дві нирки, сечовий міхур, і інші органи, матка поміняла положення з нормального в ретрофлексіо.

Після пологів, коли пацієнтка перебуває у вертикальному положенні, то сеча відходить невеликими порціями і при цьому сильні розпираючі болі в попереку, відчуття тяжкості в тазу. А коли лягає в горизонтальне положення, то порції сечі набагато більше відходять і сечі так легше дійти до сечового міхура, проходить відчуття тяжкості в тазу. За 2-3 години лежання може відійти від 500 до 850 мл сечі і порції сечі великі, у порівнянні з перебуванням у вертикальному положенні. Розвиваються постійні хронічні цистити і пієлонефрити з січня 2015 р, як тільки затримується сеча, через що пацієнтка часто вживає протимікробні препарати, антибіотики і виникає резистентність до препаратів. До вагітності було все нормально зі сторони урології та нефрології, не було ніяких запальних захворювань нирок та іншого, збереглися амбулаторні карти з народження, підтверджуючі це.

Після пологів  матка поміняла положення – з антефлексіо стала ретрофлексіо. При проведенні цистоскопії виявлено деформований сечовий міхур; утруднене сечовипускання, переривчасте (рефлюкс є), цистоцеле. До вагітності артеріальний  тиск був 120/80 мм рт.ст., а після пологів стало 90/60 мм рт.ст. Періодично спостерігаються підйоми артеріального тиску на тлі затримки рідини, порушення відтоку і виходу сечі.

31 серпня 2014 року була виконана операція зі стентування лівої ниркової вени. Але ретроградний кровотік по лівій яєчникової вені все одно зберігається і здавлюється лівий сечовід.

Супутні захворювання - Хронічний дуоденіт. Респіраторний синдром (зі сторони серця). ЕхоКС від 04.12.2015: Мінімальний ПМК з регургітацією на рівні стулок. Невелика трикуспідальна недостатність. Кровотік в черевній аорті пульсуючий. Короткозорість -3,5-4 діоптрія.

 

 

Побажання пацієнтки -  консультація уролога, судинного хірурга + проведення операції для збереження функції нирок.

кейс № 729
Діагноз:

Анапластична великоклітинна лімфома

Опис кейсу:

Дата народження - 22.03.1985 року.

Скарги і симптоми: болі в лівій пахвовій області, подібні до тих, від яких пацієнтка страждала на початку захворювання. Напруга і тривога.

Фізикальний огляд: Стан пацієнтки стабільний.

1. Визначаються глибокі виразкова рана в лівій пахвовій області без ознак інфікування.

2. Визначається явна пухлина над лівим грудним м'язом.

3. Неможливо пропальпувати лімфовузли в лівій пахвовій області через рани і хворобливу ​​чутливость.

4. Інші патологічні особливості не визначаються.

Лабораторні дослідження:

Загальний аналіз крові (08.12.2015) - гемоглобін - 92 г/л, гематокрит - 27,5%, тромбоцити - 196 * 109/л, лейкоцити - 4,4 * 109/л.

Біохімічний аналіз крові (08.12.2015) - калій - 3,4 ммоль/л, натрій - 140 ммоль/л, креатинін - 0,4 мг/дл, хлор - 107 ммоль/л, глюкоза - 69 ммоль/л, амілаза - 46 Од/л, АсАТ - 9 Од/л. (Результати зроблені ізраїльською лабораторією).

ПЕТ-КТ від 29.11.2015: негативна динаміка: нові лімфовузли в лівій пахвовій області, включаючи ретрокавальні і внутрігрудні лімфатичні вузли, крім того, інфільтраційні зміни в шкірі.

Патогістологія (16.06.2015): Анапластична великоклітинна лімфома. Клітини позитивно реагують на LCA, CD30, CD43, EMA, індекс Ki-67 - близько 80%. Клітини негативно реагують на СК, S-100, Mart - 1, CD10, CD 79a, CD3, CD20, bcl6, CD138. CD4, CD8 також негативні. ALK - 1 слабо забарвлює цитоплазму, але не ядра, ми думаємо, що результат позитивний.

Результати дослідження кісткового мозку (19.06.2015): для консультації отримано чотири (4) слайди з пробами кісткового мозку (номер 12824) і один (1) парафіновий блок. Результати патологічного дослідження і висновок:

Повторна трепанобіопсія кісткового мозку показує нормоклітинний реактивний кістковий мозок без ознак залучення в патологічний процес.

Пацієнтка з анапластичною великоклітинною лімфомою близько місяця тому пройшла шостий (останній) курс хіміотерапії за схемою CHOP.

На даний момент отримує лікування:

Перорально (Зофран) 4 мг X 1р./день
Підшкірно -  Еноксапарин (Клексан) 40 мг X 1р./день
Перорально - Езомепразол (Нексіум) 40 мг X 1р./день
Сироп Оксикодон 5 мг X 1р. /день
Перорально Ністатин 1 мл x 4 рази на день

Були дані рекомендації - почати лікування препаратом Salvage за схемою ICE. Якщо реакція буде позитивною, провести пересадку кісткового мозку.

Побажання пацієнтки

Пацієнтка пройшла хіміотерапію в Ізраїлі і для продовження обстеження і лікування шукає іншу клініку.

кейс № 728
Діагноз:

Хондроїдна хордома середньої черепної ямки з розповсюдженням в задню черепну ямку, екстракраніально. Стан після оперативного втручання (22.09.15) - видалення хордоми середньої черепної ямки зліва.

Опис кейсу:

Хворіє з 2011 року.

Перед операцією в вересні 2015 року були скарги на головний біль, екзофтальм зліва.

22.09.15 року - було проведено видалення хордоми середньої черепної ямки зліва.

При гістологічному дослідженні операційного матеріалу - хондроїдна хордома. 

Стан пацієнта середньої важкості. Серцеві тони звучні. АТ - 135/70 мм рт.ст. Пульс- 84 уд./хв. Дихання везикулярне. ЧД - 18/хв. Живіт м"який. Стілець та сечопуск не порушені. 

Свідомість ясна. Шкала ком Глазго - 15 балів. Вербальний контакт доступний. Фотореакція збережена. Чутливість та рухи збережені. Функцію тазових органів контролює.

Лабораторні методи дослідження:

загальний аналіз крові: еритроцити - 3,47*1012/л, лейкоцити – 12,8 * 109/л, гемоглобін – 111 г/л.

Загальний аналіз сечі: лейкоцити  1-2 в п/з.

Біохімічний аналіз крові:  загальний білок - 68 г/л, загальний білірубін - 10,3 мкмоль/л, сечовина - 4,8 ммоль/л. 

Видалено лише частину пухлини. Променевої терапії пацієнт не отримував. По місцю проживання рекомендовано хіміотерапію. Дистанційно пацієнт консультований в Massachusetts General Hospital - рекомендовано після повторної операції провести протонну терапію.

Пацієнт потребує: 

- остаточного видалення пухлини

- проведення протонної терапії

 Напишіть будь - ласка, які є пропозиції щодо лікування даного пацієнта. До пропозицій необхідно прикріпити резюме лікаря, який буде займатися пацієнтом та орієнтовну вартість лікування.

 P.S. Якщо не відкривається файл з МРТ - то необхідно завантажити програму Radiant DICOM Viewer.

кейс № 727
Діагноз:

Cr лівої молочної залози рТ2рN2M1, кл. гр.ІІ, ст.IV, МТС в печінку. Стан після лівосторонньої мастектомії, екстирпації матки з придатками, гемігепатектомії лівої долі печінки та термоабляції правої долі печінки, видалення жовчного міхура.

Опис кейсу:

Дата народження: 01.09.1970 року.

Основні моменти:

10.09.2007 року - інфільтративно - протоковий рак молочної залози Оперативне лікування: - 04.09.2007 року - мастектомія зліва

24.12.2007 року - пангістеректомія

04.09.2012 року - резекція лівої долі печінки, видалення жовчного міхура 12.09.2013 року - УЧА печінки

08.07.2015 року - УЧА печінки

Хіміотерапія - 12 курсів, останній - в грудні 2012 року

Променева терапія - не проводилась.

В 2007 році пацієнтці було виставлено діагноз: рак лівої молочної залози ER(-)PR(+)HER-2n(+). 04.09.2007 року було проведене оперативне втручання- секторальна резекція лівої молочної залози. Операція розширена до радикальної підшкірної мастектомії лівої молочної залози по Маддену. Діагностовано інфільтративний протоковий рак з перевагою внутріпротокового компоненту. В 2-ох з 4 -ох лімфатичних вузлів виявлено масивні метастази. Імуногістохімічне дослідження - 80 % злоякісних клітин експресують рецептори прогестерону, експресія рецепторів естрогенів в досліджуваній пухлині відсутня. Експресія Her2/neu визначається у 50 % клітин пухлини (1+). В досліджуваному матеріалі відсутня експресія глютатіон-S-трансферази і Р-глікопротеїну, що свідчить про чутливість даного новоутвору до препаратів цисплатинового ряду та антрациклінових антибіотиків. Проліферативний потенціал пухлини незначний (30-40 % Кі-67 позитивних клітин). Призначено хіміотерапію: доксолік 100 мг, циклофосфан 1,2 (3 блоки).

24.12.2007 року було проведено оперативне втручання -надпіхвова ампутація матки з додатками. Гістологічне дослідження: Ендометрій проліферитивного типу. Двобічні фолікулярні кісти. В післяопераційному періоді хвора отримала 6 курсів поліхіміотерапії ( 2 з них паклітаксел).З 2008 по 2012 рік отримувала тамоксифен 20 мг/ добу.

В 2012 році при проведенні УЗД печінки в лівій долі діагностовано утвір діаметром 20 мм, зниженої ехогенності. Тамоксифен відмінено. 04.09.2012 року проведено оперативне втручання – Резекція лівої латеральної секції печінки. При ревізії в Sg3 печінки пальпується щільно еластичний новоутвір до 7 см в діаметрі. Патогістологічне дослідження: Низькодиференційована інфільтративна аденокарцинома з анаплазією, склерозом. Неможливо виключити метастази раку молочної залози. Патогістохімічне дослідження: Морфологічні зміни та імунофенотип на користь метастазів карциноми молочної залози з втратою рецепторів TR/PR. Протягом 2012 року отримала курси хіміотерапії: карбоплатин, таксотер. Амбулаторно отримала фазлодекс 500 мг 1 раз на місяць. На УЗД на межі 4-5 сегментів візуалізується новоутвір пониженої ехогенності, неоднорідної структури, розміром 22*24 мм з чітким нерівним контуром. Продовжувала отримувати Фазлодекс.

12.09.2013 року проведено втручання: Радіочастотна термоабляція метастазів раку молочної залози Sg 5 печінки. 03.12.2013 року повторне випалювання місця термоабляції. При проведенні патогістологічного дослідження (мікроскопічний опис) - в ділянці печінки карциноми мікроальвеолярної та псевдопапілярної будови. Пухлинні клітини мають широку еозинофільну цитоплазму, в деяких клітинах прослідковуються ознаки апокринізації, що характерно для паренхіми молочної залози.

Результати імуногістохімічного дослідження :

Estrogenreceptor (1D5) - негативна реакція.

Progesterjnreceptor (636) - негативна реакція

Cytokeratin 7 (OV-TL 12/30)-негативна реакція

Cytokeratin 20 (k 20.8) - негативна реакція

Cytokeratin 17 - негативна реакція

Cytokeratin 19 - негативна реакція.

Остеосцинтиграфія - сканування кісток - ознак вогнищевого ураження скелету не виявлено. 26.09.2014 року - молекулярно-цитогенетичний аналіз виявлено ампліфікації гену HER-2/neu, дослідження ER+ (5),PR +(5),HER-neu 2+ (статус невизначений). Висновок: Визначена ампліфікація гена HER - 2 / neu. Продовжено введення Фазлодексу 500 мг.

06.07.2015 року при проведенні МРТ в проекції 6 сегмента печінки візуалізується округле вогнище підвищеного МР -сигналу розміром близько 1,27 см. 08.07.2015 року проведено термоабляцію ділянки ураженого 6 сегменту.09.07.2015 року при патогістологічному дослідженні - тканина печінки з нерівномірно вираженою ( помірно вираженою) білковою деструкцією, великими вогнищами дрібно та великокрапельної жирової дистрофії, точковими некрозами, мілкими вогнищами запальної інфільтрації в паренхімі - фіброз в області портальних трактів. Характер змін свідчить про герпетичний характер.

Виявлено ДНК TTV( вірус гепатиту ТТ), ПЛР - виявлено цитомегаловірус Ig G - 8.5 позитивний, виявлено Ig G 21.2 - позитивний.

01.10.2015 року було проведено ПЕТ - КТ - ознаки патологічного накопичення FDG в правій долі печінки та в кістках скелету, що характерно для вторинного ураження. Рекомендовано противірусну терапію, продовжено прийом Фазлодексу.

Побажання пацієнтки - консультація

- напрямки продовження лікування

- продовження життя

кейс № 726
Діагноз:

Наслідки перенесеної нейроінфекції - енцефаліт (2008 рік) у вигляді нижнього легкого млявого парапарезу, психоорганічного синдрому, симптоматичної епілепсії - приступи генералізованих клоніко - тонічних судом.

Гіперметропія слабкого ступеня обох очей.

Опис кейсу:

Дитині 7,5 років.

Скарги на наростання частоти судом, відсутність мови, порушення поведінки, падіння при ходьбі. Судоми протягом останніх 6 місяців - рідко. Антиепілептичну терапію не отримує через побічну дію у вигляді атаксії, гіперсонливості, блювоти.

Дитина народилася від ІІ вагітності, яка протікала на фоні загрози переривання в 7-8 тижнів, ГРВІ в 20-21 тижнів, 40 тижнів. В пологах - одноразове туге обвиття пуповиною навколо шиї плода. Стан дитини погіршився на другу добу життя - у вигляді явищ дихальної недостатності, судом. У реанімаційному відділенні діагностовано вроджену пневмонію, проведено дослідження ліквору - без патологічних змін.  Виписаний з покращенням. Повторно в 2 місяці лікувався з приводу двобічної пневмонії.

У 2008 році протягом 1 місяця знаходився у лікарні з діагнозом: Хронічний в"ялопротікаючий неіндентифікований, ймовірно специфічної етіології, енцефаліт з розвитком компенсованої гідроцефалії, нижнього парапарезу. При обстеженні ( ПЛР ліквору) -  ДНК цитомегаловірусу, герпесу І та ІІ типу - не виявлено.

Неврологічний статус на даний момент:   

ЧМІ - очні щілини симетричні, фотореакції жваві. Мова лепітна. Рухова і рефлекторна сфера: активні рухи не обмежені. М"язовий тонус з тенденцією до гіпотонії. Вербального контакту немає. Сухожилкові та периостальні рефлекси з рук D=S, жваві, з ніг D=S, торпідні. Чутлива сфера не порушена. Пат. знаки - відсутні. Симптоми натягу від"ємні. Вегетативна нервова система: дермографізм ранній, білий. Функція тазових органів не порушена, навики охайності відсутні.

Потребує постійної стороньої допомоги при виконанні функцій самообслуговування (їсть, п"є, ходить з сторонньою допомогою), повністю залежний від мами.

Побажання батьків: - консультація невролога, нейрохірурга ( при потребі інших спеціалістів)

- обстеження дитини

- визначення необхідності медикаментозного лікування

- основне завдання - покращити психо - моторний розвиток дитини

Бюджетний кейс.

кейс № 725
Діагноз:

Епілетична енцефалопатія з частими терапевтично-резистентними поліморфними епіприступами ( парціальні міоклонічні, тоніко-клонічні приступи, парціальні тонічні - синдром Леннокса - Гасто) у дитини з вродженою аномалією головного мозку: гіпоплазія мозолистого тіла. Спастичний тетрапарез, більше справа із стійким помірно вираженим порушенням функції, затримка психо- мовного розвитку.

Опис кейсу:

Дитина від 3-ої вагітності, 3-х термінових пологів, що протікали без ускладнень. Маса дитини при народженні - 3500 г. На 4 - й день життя у дитини розпочалися неоатальні судоми. Консультована в ОХМАТДИТ (м. Київ). З медикаментів отримує сабріл, клоназепам. НЕВРОЛОГІЧНИЙ СТАТУС : продуктивний контакт відсутній, мікроцефальна форма черепа з уплощеною асиметричною потилицею, горизонтальний ністагм, м"язовий тонус дифузно знижений з відносним гіпертонусом екстензорів стоп, високі колінні рефлекси з розширенням рефлексогенної зони, клонуси стоп, с-м Бабінського з двох сторін. Дитина самостійно не стоїть та не сидить.

кейс № 724
Діагноз:

Вроджена вада розвитку головного мозку - агенезія мозолистого тіла, внутрішня оклюзійна гідроцефалія у стадії субкомпенсації, нижній спастичний парапарез. Помірна розумова відсталість, недорозвиток мови ІІ ст. Розлади психологічного розвитку.Симптоматична епілепсія.

Опис кейсу:

Дитині 11 років. Відразу після народження у дитини спостерігалися тоніко -клонічні судоми (лівої ручки, мімічної мускулатури) і дихальні розлади (на ШВЛ - 13 днів) .В 2 - х місячному віці дитина консультована в Інституті Нейрохірургії (Київ) - виставлено д/з Субкомпенсована гідроцефалія після перенесеного ВШК на тлі важкого ураження ЦНС гіпоксично - ішемічного ґенезу. Дитина почала перевертатися з боку на бік в 10 місяців, повзати і самостійно сідати з 1 року 2 місяців, самостійно ходить з 1 року 11 місяців, перші слова з 1 року 5 місяців. У 7 років у дитини відновилися судоми (протиепілептична терапія). У 2014 році судоми спостерігалися 1 раз на 2-3 місяці тривалістю 1 - 3 хвилини (купувались без медикаментів). Зараз 1 рік як судом немає. НЕВРОЛОГІЧНИЙ СТАТУС: при огляді є рухові мімічні дії. Обвід голови - 55 см. Форма голови - гідроцефалічна.Спастико - паретична хода. М'язовий тонус дистонічний з гіпотонією тулуба і гіпертонусом в дистальних відділах нижніх кінцівок, більше зліва. Сухожильні і періостальні рефлекси підвищені з рук D> S, високі, швидко згасають з нижніх кінцівок ,S> D. Спонтанний симптом Бабінського, який викликається з обох сторін. Координаційні проби не виконує. Комунікація малорозвинена. Навички охайності вночі присутні, вдень - не завжди присутні. Прості команди розуміє і може виконувати. Каже окремі слова, грається; загальмований; увага швидко виснажується. Емоції нестабільні, метеозалежний. Збіжна неакомодаційна косина ліворуч, нестабільна гіперсалівація.

Побажання батьків: - консультація невролога, нейрохірурга, логопеда ( при потребі інших спеціалістів)

- обстеження дитини

- визначення необхідності медикаментозного лікування

- визначення ключових моментів реабілітації та відновного лікування дитини

- основне завдання - покращити психо - моторний розвиток дитини

Бюджетний кейс.

кейс № 723
Діагноз:

Злоякісна пухлина основи черепа (краніо - фасціальна гемангіоперицитома) з екстра- та інтракраніальним розповсюдженням (клиновидна пазуха, решітчаста кістка, верхньощелепна пазуха)

Опис кейсу:

Хворіє з 2008 року, відколи з"явилися скарги на головний біль та невмотивовані приступи роздратування. Діагностовано пухлину основи черепа. 02.07.08 була проведена операція - часткове видалення позамозкової пухлини передньої черепної ямки справа.Під час проведення операції розвинулася масивна паренхіматозна кровотеча з судин пухлини. На фоні вираженої кровотечі і порушення гемодинаміки операція була зупинена. Після стабілізації стану 22.07.08 виконана повторна операція - тотальне видалення позамозкової пухлини передньої черепної ямки справа. Дані гістологічного дослідження: анапластична гемангіоперицитарна менінгіома з обширними ділянками некрозу. Згодом на МРТ було виявлено, що ріст пухлини продовжується. 06.04.2011 року, у зв"язку з цим зроблено повторну операцію. 12.12.2014 року була проведена ще одна операція - субтотальне видалення позамозкової пухлини передньої черепної ямки справа.Променева терапія застосовувалася в 2011 році - без бажаного ефекту.

×
×